Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Rezsicsökkentés és vállalkozás...

Rezsicsökkentés és vállalkozás székhelye hogyan áll kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Adott egy egyszemélyes egyéni vállalkozó, aki piaci vásározó tevékenységet végez. Mindig máshol árul.

Ugyebár neki is kell egy székhely, ami kézenfekvő, hogy a lakása.

Vajon ebben az esetben ő lakossági felhasználónak minősül a szolgáltatók szemszögéből?

Az MVM oldalán ez olvasható:

"Aki saját háztartása – egy felhasználási helyet képező, egy vagy több lakóépület, lakás, üdülő vagy hétvégi ház, továbbá lakossági célra használt garázs – fogyasztása céljára vásárol földgázt, és az így igénybe vett földgázzal nem folytat jövedelemszerző tevékenységet."

Mondjuk éppen a tőlük vett gázzal tartom melegen a szobát, amiben egyébként az egyéni vállalkozásom számláit rendezgetem, vagy éppen valamilyen pályázati anyagot állítok össze, amivel pénzt fog keresni a vállalkozásom.


Tudtok erre valamilyen állásfoglalást?


2022. szept. 6. 13:38
 1/6 Piperin válasza:

Erre a kérdésre keresem én is a választ. A nyugdíjas Anyukámmal van egy Bt-nk a címünkre bejegyezve, ami nem is működik, csak a számlaképesség miatt tartottuk meg. (Most tanulok coachnak)

A gáz, áram fogyasztással nem csúszunk ki a kedvezményes keretekből, de lehet, hogy a bejelentett székhely miatt mégis többet kell majd fizetnünk?

2022. okt. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1 Nem
2022. okt. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én már kértem állásfoglalást az MVM-től. Igaz, hogy már több mint 1 hónap eltelt azóta, de még mindig nem kaptam választ a kérdésre.

Szerintem ők sem tudják :(!


Amúgy az is az eszembe jutott már, hogy mi van akkor, ha egy ingatlanban nem lakik benne a tulaj, hanem albérletbe kiadja, viszont a közüzemi szerződéseket nem írják át a bérlő nevére. Ilyenkor ugyebár a tulaj:

- nem a saját háztartása céljára veszi igénybe a szolgáltatást,

- és még ráadásul jövedelemszerző tevékenységet is folytat vele.

Duplán kiesik a lakossági fogyasztói körből?


Tiszta agyrém az egész. Mindenki úgy értelmezi, ahogy gondolja, és majd utána vagy jön a bünti, vagy nem............

2022. okt. 13. 12:58
 4/6 Piperin válasza:

2/3 Köszönöm a válaszod. A neten való kutakodás során én is arra a következtetésre jutottam, hogy a Bt székhely miatt nem kell többet fizetnünk - legalábbis, amíg a támogatott mennyiségen belül maradunk.

Az áramszolgáltatót pedig megkérdeztem: a bérbeadott lakásomban a bérlő épp most akarja kiváltani a vállalkozóit és székhelyül a lakás címét megadni. (termelő tevékenység nem folyik ott, futár lesz) A rezsiszámlák az én nevemen vannak. A szolgáltató szerint, nem kerül más elszámolás alá a lakás.

2022. okt. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4!

Megkérdezhetem, hogy az áramszolgáltatót hogyan kérdezted? Telefonon vagy írásban?

Mert ugyebár hiába van telefonhívás-rögzítés, a szó mégiscsak elszáll..........

2022. okt. 14. 12:08
 6/6 Piperin válasza:
#5 Igen telefonon. Teljesen beazonosítottam magam. És éppen ez volt a kérdésem, hogy rezsi szempontjából jelent-e bármilyen hátrányt, ha a lakóm székhelyül adja meg a lakásom. Az volt a válasz, hogy nem, nyugodtan engedjem meg neki. A számlák (szerződés) a nevemen vannak és ők nem fognak ennek utána menni. Amúgy a fogyasztás a támogatott határon belül van.
2022. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!