Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jól tudom, hogy vám-ot annak...

Jól tudom, hogy vám-ot annak az országnak megfelelően kell fizetni, ahol a csomag belép az EU-ba? Ez Magyarországon a legnagyobb? Miért nem egyforma? És ez ÁFÁ-ra is érvényes?

Figyelt kérdés

2022. okt. 1. 23:41
 1/3 anonim válasza:
Nem jól tudod. A vám eu bevétel, az áfa tagállami, tehát a vám az egész euban ugyanaz... Az áfa nem, vámszabad forgalomba bárhol teheted, áfát attól függően fizeted, de a vége magyar áfa lesz. Ha akkora a mennyiség külföldi vámkezelésnél, kérhetnek vám és áfa biztosítékot is, illetve elképzelhető, hogy kínai cég magyar megrendelésre eleve szlovákiába szállít pl. Ilyen esetben sokkal célszerűbb a szlovák vámkezelés, viszont áfában tovább kell gondolkodni.
2022. okt. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Miért sokkal célszerűbb a szlovák vámkezelés?


És nem értem ezt mit jelent:

áfát attól függően fizeted, de a vége magyar áfa lesz

2022. okt. 5. 09:25
 3/3 anonim válasza:

mert akkor nem kell kétszer szállítani pl.. áfa: mert ha máshol vámolsz, az már közösségi áru és a fordított adózás szabályai szerint önszámlázás mellett magyar áfát kell felszámítani (főszabály esetén igaz)

De minden esetet nem tudok és nem is akarok itt leírni.

2022. okt. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!