Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan van, a vám attól függ,...

Hogyan van, a vám attól függ, hogy a csomag hol lép be az EU-ba?

Figyelt kérdés

2022. okt. 3. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. Most kaptam egy "csomagot" Kínából, azért idézőjel, mert lehet levél formában érkezett. A lényeg, hogy nem volt vámolás.
2022. okt. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. A celorszag vamolja, tök mindegy hol lép be fizikailag az euba.
2022. okt. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor az ÁFA számít a belépő országnál? Valemylik a kettő közült hallottam olyantól, aki ért hozzá, csak nem emlékszem.
2022. okt. 4. 10:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyik sem... Kivéve ha nem atutazik / vamszabad területén parkol hanem ott at csomagolják és tovabbkuldik...
2022. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
áfa mindig tagállami bevétel, de bárhol az euban lehet szabadforgalomba bocsátani, csak másként kell az áfa bevallásban kezelni. A vám pedig eu bevétel,ezért vámszabad forgalomba bárhol bocsátható az eu-ban. De akkor is tudnod kéne róla, ha pl. Hannoverben vámkezelték... sajnos sok futár cég egyszerűen nem vesz erről tudomást.... A gond az, hogy ezért a felelősség a megrendelőé, nem a futárcégé.
2022. okt. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Meton ***** válasza:

Ha az Aliexpress-ről rendelsz, akkor írják is, hogy include vat, vagyis már az árban benne vannak az adók. A vámosok majd leboltolják a feladóval, neked ezzel nem kell foglalkozni. Olyan lehet, hogy néha plusz 800 ft-ot kell fizetni, de ez ritka. Egyszer már fizettem, de már sokat rendeltem. Ez szerintem sima ügy.

Olyan is lehet, hogy a csomagot megfogják és papírokat kérnek. Célszerű faxolni, vagy email-ben küldeni, hogy lefaragj az állás időből. Ilyenem viszont még nem volt.

Esetleg arra érdemes figyelni, hogy az Alinak vannak európai telephelyei. Olcsóbb persze akkor se lesz, sőt drágább inkább, de hamarabb megérkezik.

2022. okt. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is sokat rendelek Aliexpressről, és nekem 80%-ban fizetnem kell a 800 ft-ot, pedig csak include vat-ot rendelek mindig!
2022. okt. 10. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!