Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen formában vagytok? Azok...

Milyen formában vagytok? Azokat kérdezném akik büfét üzemeltettek, milyen vállalkozásban vagytok?Elérem az évi 12 milliós keretet, így a Kata nekem nem jó.

Figyelt kérdés
2023. jan. 24. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

"Elérem az évi 12 milliós keretet, így a Kata nekem nem jó."

Hát először is akkor gratula!

Ha van társad (családtag stb) akkor bt, ha nincs akkor marad a kft.

Vagy lejjebbviszed a nyitvatartást, és feljebb az árakat...

2023. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A nyitvatartás így is csak 5 nap és 6 óra,így az nem opció.

A rendezvények nyomják meg a bevételt, de akkor még muszáj nyitva lenni.

Köszönöm.

Áfás katás vállalkozásról mi a véleményed?

2023. jan. 24. 12:48
 3/3 Szakmári László válasza:

Amire számítani lehet, ha KATA helyett normál adózóként kezd üzemelni a cég:


1. A könyvelési díj a mostani egyszerű (KATÁS) kb 12.000/hónapról fel fog ugrani 50-60.000 Ft/hó-ra.


2. A havi 50.000 Ft helyett, (ami tartalmazta az adót + TB-t + minden egyebet) minimálbér utáni járulékok fizetendőek, ami ennek többszöröse. (min. 120eFt)


3. Rendezvények esetén az ÁFA minden esetben 27%, tehát nem alkalmazható a "helyben készült ételek 5% Áfakulcsa", ahogyan az italokra sem.


Tehát például 1.2M havi árbevétel esetén a befizetendő Áfa átlag kb. 22% = 220eFt, amiből a nyersanyagok áfája valamennyire ugyan leírható, de így is jelentős összeg.


4. Ehhez hozzáadódik az év végén a Bt-ben megmaradt összeg, ami után Társasági nyereségadót kell fizetni = 9%.


5. Végül pedig még van a forgalom utáni 2% iparűzési adó.


... nem vagyok könyvelő, így elképzelhető, hogy valamit még kihagytam.


Több cikk is van a neten, KATA váltás és hasonló címmel, illetve adókalkulátorok segítenek a számolásban. Pl.:

[link]

2023. jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!