Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » AAM egyéni vállalkozóként,...

AAM egyéni vállalkozóként, átalányadósként helyesen számlázok így online a billingóval?

Figyelt kérdés

Mellékállásban csinálom, és a forgalmam várhatóan kb 500 ezer ft/hó lesz átlagosan, ezért váltottam ki az átalányadózói vállalkozóim.


Billingón számlázok, nemrég kezdtem.

Megnyitok egy számlatömböt, amit elneveztem 2023-nak, majd elindítom a számlázást.


Kitöltöm az adatokat, név, cím, email és telefonszám, majd a szolgáltatásom ára, és 0% AAM, áfamentes ugye.

Mivel előre utalással fizetnek, ezért átutalást választok ki és 0 nap fizetési határidővel.


Ezt csatolja a billingo a navnak automatikusan.

A számlán feltüntetem az adószámom, nevem, székhelyem, számlaszámom.


Majd elküldöm és ennyi.



Viszont a 2. számlám után hívott is a billingó, és ilyesmit mondtak, hogyha nem nyomtatom ki és nem bélyegzőzöm le, illetve nincs aláírva, nem érvényes, és fizessek elő a standard csomagjukra, évi kb 18 ezer ft-ért, hogy E-hiteles számla legyen.


Előfizettem, ma elküldtem a harmadik számlám, de tökre ugyan úgy néz ki.

Akkor most ez így rendben van? Vagy kellene még valamit csinálnom?


Illetve bélyegzőre van egyáltalán szükségem, mert az még nincsen, 1 hete van meg a vállalkozás és kézzel sosem fogok számlázni.


2023. márc. 3. 16:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve ami még furcsa, hogy LEJÁRT-nak jelzi az alkalmazás a számlákat, nem pedig teljesítettnek...
2023. márc. 3. 17:01
 2/7 A kérdező kommentje:
Még egy dolog. Ha 990ft-ra végződik a szolgáltatásom ára, de kerekítenek és 000--ra végződőt utalnak, akkor a pontos utalt összegnek megfelelőt számlázzam ki ugye?
2023. márc. 3. 17:04
 3/7 anonim ***** válasza:

A billingo mostanában sajnos ezt csinálja, a hozzá nem értő vállalkozókat próbálják befűzni nem teljesen helytálló információkkal. Sajnálatos, hogy egy amúgy jó kis cég mennyire undormány lett mostanában :( Ha nem lennék náluk ingyenesen a legnagyobb csomagban már rég otthagytam volna őket.

A számláidat azért jelzi lejártnak mert a kiegyenlítés időpontját neked kell megadni. Ha azt megteszed, akkor nem lesznek lejártak.

2023. márc. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És teljesen hiteles így ahogy csinálom?

Most rákattintottam, hogy fizetve lett, viszont maga a kiállított számla így oké?

Nem kell se lepecsételnem, se aláírnom, semmi ilyesmi?

2023. márc. 3. 18:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezer éve nem kell már pecsételni és aláírni a számlákat.
2023. márc. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Jól átvertek kb 2006-óta nem kell aláírni és pecsételni. Bár e-mail-be minden kép el kell küldeni a kliensnek.
2023. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Annyi változást látok, hogy sima számla helyett e-számla felirat lett a papíron…

Semmi egyéb.

Ez ennyire fontos, hogy évi 18 ezerbe kerül?

2023. márc. 4. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!