Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA vállalkozást szeretnék...

KATA vállalkozást szeretnék indítani, csekély tervezett bevétellel és kiadással. Kell alkalmaznom könyvelőt havonta? Vagy csak évente egyszer?

Figyelt kérdés

Elolvasva elég egyszerűnek tűnik az indítás. Ügyfélkapun keresztül beállítom, hogy e.v KATA szeretnék lenni (és amit ott még ki kell választani). Kis vállalkozás miatt elméletileg nem is kötelező külön bankszámlát vezetnem (AAM). Havonta befizetem a KATA-t és ezen kívül, ha kell az iparűzési adót (évente egyszer, a székhelyem szerint).


A számlázást pedig a Billingóval csinálnám.



2023. márc. 15. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell ehhez egyáltalán könyvelő.

Ha nagyon bizonytalan vagy, akkor az indításhoz kérhetsz könyvelői segítséget, de onnnatól konkrétan annyi a feladatod, hogy havonta elutalod a KATA díját, évente 2x az iparűzési adót és egyszer az kamarai tagsági díjat. No meg évente 1x kell egy KATA bevallást csinálnod.


Kb. a világ legnagyobb lehúzása az, amikor valaki egy KATA-s vállalkozótól elkért havi 10-15-20 ezer forintot a nagy büdös semmire, mint könyvelő.

2023. márc. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem évi 15k-ért könyvelt a könyvelőm KATA-sként. Intézett amit kellett.
2023. márc. 16. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell konyvelo, esetleg az elejen hogy elinditsa neked es ev vegen egyszer hogy leadja a dolgokat
2023. márc. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így látom. Akkor nem csak szerintem lehúzás...
2023. márc. 16. 18:28
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Igen, nem kell könyvelő hogyne 🤣🤣

Azt tudtátok például könyvelő nélkül, hogy idéntől már nincs tételes iparűzési fizetés, mert teljesen új szabályok vannak rá? 😌🤭


Üdv egy könyvelő

2023. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5# Kedves Könyvelő!


Akkor ezt kifejthetnéd bővebben. Én voltam könyvelőnél és nem volt képben semmivel, én okosítottam ki néhány dologgal a KATA -val kapcsolatban, ami régen rossz. Nekem viszont emellett kiemelte, hogy kell (!) iparűzési adót fizetnem.


Én most csak annyit látok, hogy idéntől egyszerűsített iparűzési adót kérhetek és, ha nem érem el a 2,5M Ft bevételt marad az 50.000Ft adó egy évre... Tényleg érdekelne ennek a háttere, hogy hol van alátámasztva szó szerint mert ezek így csak üres szavak.

2023. márc. 17. 10:12
 7/12 anonim ***** válasza:

"Azt tudtátok például könyvelő nélkül, hogy idéntől már nincs tételes iparűzési fizetés, mert teljesen új szabályok vannak rá?"


Nagy könyvelő lehetsz, ha nem tudod, hogy van tételes iparűzési fizetés, méghozzá annyira, hogy már nem csak KATA-soknak és ki is lett terjesztve a maximuma.

12 millióig, KATA-sként minden változatlan.


[link]


De aztán tök mindegy, mint mondtam a cégalapítás során lehet kérni könyvelői segítséget, de azon túl, havi szinten ezért fizetni, az nettó pénzkidobás.


"es ev vegen egyszer hogy leadja a dolgokat"


Ha alanyi ÁFA mentes vagy, akkor EGY dolgot kell leadni, céges ügyfelek híján pedig az sem valószínű, hogy valahová 1 millió (vagy 3 millió) fölött számláztál volna, szóval EGY számot kell ráírni a bevallásra, ami online is elvégezhető, szinte teljesen hülyebiztos formában.

2023. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja igen, még valami, amit a kérdező is említett: nagyon sok kókler könyvelő nincs tisztában kb. semmivel. De a vitás vagy kétes esetek esetében nyugodtan fel lehet hívni a NAV-ot, késszégesen segítenek az ügyintézők és még csak nem is kell egy óráig csörgetni őket, mint mondjuk egy nyamvadt áramszolgáltató infó vonalát.
2023. márc. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nagy könyvelő lehetsz, ha nem tudod, hogy van tételes iparűzési fizetés,

12 millióig, KATA-sként minden változatlan."


Köszönöm ismeretlenül is a minősítést....

Egy büdös szóval nem említette a kérdező, hogy ő csak 12 millióig számláz egész évre... Ezáltal pedig ő lehet hogy könyvelő nélkül rohadtul azt hiszi hogy ugyanúgy van minden ahogy volt, aztán meg ha átlépi a Htv.-be megjelölt sávot, nagyon nem lesz tisztába vele hogy nem csak a tételes 50 ezres fog rá vonatkozni, mivel már sávos lett az ipa is...


"méghozzá annyira, hogy már nem csak KATA-soknak és ki is lett terjesztve a maximuma"


És gondolom mivel a kérdező katás, nem fogják érdekelni a plusz részletek amik nem lényegesek neki

2023. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát ha neked kellett kioktatnod a könyvelőt, akkor nem jót találtál.


Spúrkodhat a kis magyar, de aki komolyan veszi keres rendes könyvelőt.


Sokan a marketinget is félvállon veszik.


Nem véletlen tottyognak csak a kis vállalkozók zöme vagy nyit és zár is be.


Mindent maguk akarnak, spúrkodnak. Aztán megy a hiszti a csoportokban és egyéb felületeken.


Csináld rendesen vagy sehogy.


Mert ha elcseszel valamit megy a bünti csekk. Stb.

2023. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!