Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kisboltomban fel kell tüntesse...

Kisboltomban fel kell tüntessem valahol, hogy áfás számlát nem áll módomban kiállítani (és csak magánszemélyként vásárolhatnak)?

Figyelt kérdés
Kisbolt lévén a vevők magánszemélyekként bejönnek, vásárolnak, megy a nyugta és ennyi. Maga a termékkör olyan, hogy értelmetlen és életszerűtlen lenne ha valaki áfásan kérne bármit, ha mégis így történne, nem tudnám az illetőt, vagyis ezt a kérését kiszolgálni, aam-ként. A kérdésem, hogy ezt fel kell tüntetnem valahol kötelező jelleggel? Hiszen nem én döntök így, hanem ilyen a törvény és ezt írja nekem elő, ugyanakkor a vásárlót is gondolom illik tájékoztatni, mert ezek végülis vásárlási feltételek.

2023. ápr. 10. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötheted ki, hogy nem adsz számlát, mert kérésre köteles vagy adni (sose tudhatod, lehet hogy pl egy gondnok vásárol valamit a gondnokolt pénzéből és kell a számla)

Azt kiírhatod, hogy kizárólag magánszemélyt szolgálst ki.

2023. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És nincs olyan, hogy áfás számla. Számla van. Ha aam vagy, akkor ezt írod rá.
2023. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Ma nagyon rossz napom van, de lehet a világgal lett valami:) Alig hihető, hogy ennyire fogalmatlan emberek vállalkoznak bármire. Gondolom abba fog maradni a biznisz, ha a nav kiszór rád egy félmilliós büntetést.
2023. ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3, olvasd el a másik kérdését is 😂
2023. ápr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

KATA-s vállalkozóként a párom még tavaly kiírta, hogy "2022 szeptember 1-től csak magánszemélyeket szolgálunk ki".


Számla pedig van, elektronikusan is kiállítható, illetve kinyomtatható. (pl. szamlazz.hu)

2023. ápr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
El nem tudom képzelni, hogy egy kisboltot hogy lehet kata aam-ként üzemeltetni nyereségesen…
2023. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

4, Ezt az egy kérdést tettem fel, nem tudom milyen másik kérdésre céloz.


Köszönöm a válaszokat!

2023. ápr. 10. 17:02
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vevő számlát kér, kötelességed számlát adni. Mindegy, hogy nem ÁFA körös vagy. Ha egy NAV próbavásárlóval játszod el, annak aztán magyarázhatnád "hogy értelmetlen és életszerűtlen lenne ha valaki áfásan kérne bármit" ... :-)
2023. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!