Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki saját kamionnal fuvarozzon?

Figyelt kérdés

Teljesen laikus vagyok a témában, arra lennék kíváncsi, hogy pontosan hogyan is működik egy vállalkozás indítása, ahol saját pl billencses kamionnal dolgoznék.

Úgy fogalmazódott meg bennem a kérdés, hogy vannak páran a környékünkön, akik a saját billencses szerelvényükkel kamionoznak, és én is szeretném majd egyszer kipróbalni a dolgot. Kiskorom óta figyelem a kamionokat, nagy álmom hogy egyszer én is saját kamionnal dolgozhassak, csak kb fogalmam sincs hogy ez milyen költségekkel, egyéb admisztrációs dolgokkal járhat. Na meg hogy egyáltalán megéri-e...

Mondjuk nekem az sem tiszta hogy a billencsesek hova szállítanak a bányákból. Csak azért gondolkoznék amúgy a billencsezésben, mert az valamiért kevésbé bonyolultnak tűnik nekem. Márminthogy el sem tudom képzelni mennyire nehéz munkát találni belföldön egy ponyvás szerelvényre, gondolom az ilyen bányákból meg folyamatosan van fuvar.

De gondolom nem csak annyiból áll a dolog, hogy veszek egy saját kamiont, keresek rá munkát oszt megyek....

19/f



2023. ápr. 30. 23:15
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
87%
Saját kamion.
2023. ápr. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Haha....vicces....😒
2023. ápr. 30. 23:22
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük a jogsinál, van jogsid teherkocsira?
2023. ápr. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen, és sofőrként dolgozok. Ponyvás nyerges szerelvénnyel.

De fel sem tettem volna a kérdést, ha nem lenne jogsim és tapasztalatom.🤷‍♂️

2023. ápr. 30. 23:34
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Belföldi vagy nemzetközi? Miért akarnál billencsre váltani?
2023. ápr. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
K*rva nagy tapasztalatod lehet 19 évesen
2023. ápr. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A billencsesek sem saját billenccsel dolgoznak, ahogy te sem saját nyergessel.
2023. ápr. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#5 Belföld, hisz 21 éves korig csak belföldön érvényes a jogsi CE kategóriában.

#6 Nem mondtam hogy nagy tapasztalatom van.

#7 De ismerek olyat aki igen, és én is szeretnék majd pár év múlva.

2023. ápr. 30. 23:58
 9/21 A kérdező kommentje:

De akkor máshogy kérdezem:

Teszem azt, van egy saját, billencses munkákra alkalmas vontatóm és pótkocsim. Van pénzem a szervizelésére, van pénzem egy esetleges mentésre, van hol tárolnom a kocsit. Megveszem az útdíjfizető kütyüt, regisztrálom. Mostmár elvileg legálisan mehetek akár a boltba is a kamionommal, de én kitalálom, hogy nem csak bevásárolni szeretnék vele eljárni, hanem dolgozni akarok vele. Hogyan tovább? Hogy lehet valaki vállalkozó? Hogy szereznek munkát? Milyen papírokat kell vezetni?

Már csak úgy alapból is érdekel a dolog, tekintsünk el attól hogy segghülye vagyok az egészhez és valószínűleg soha nem is lesz szükségem ezekre az információkra!😅

2023. máj. 1. 00:15
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A billencsest nem tudom.

Sima pótosnál. Jármű, biztosítás, számla képes kell hogy legyél (minimum egyéni vállalkozó, de csinálhatsz Bt-t vagy Kft-t is) és kapcsolat egy fuvarszervezővel aki ellát munkával.

De szerződhetsz egy nagyobb céghez alvállalkozónak. Többnek is van ilyen alvállalkozói programja.Ezeknél gyakran van hogy elég csak a vontató, a pótost ők adják. De gyakran azt is előírják milyen legyen a traktor. Nem lehet öreg, 100millió km-es.

2023. máj. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!