Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ács egyéni válalkozás indítása...

Ács egyéni válalkozás indítása előtt állok 0 bürokráciai tapasztalattal.Mi az amit ténylegesen csinálhatok, és számlázhatok? Például egy fa szerkezet karbantartási munkánál ami nem tető mit írhatok egy számlára ami helyes?

Figyelt kérdés

A könyvelő akivel beszéltem két tevékenységi kört jelölt meg amit az ács szakmámmal csinálhatok,

439101 tetőfedő

439103 tetőszerkezet építés ácsolás

A helyzet viszont az hogy nincs tetőfedő szakmám és tetőkkel sem igazán foglalkozok, hanem teraszokkal, és kocsibeálókkal, meg fa szerkezetek karbantartásával, könnyűszerkezetes dolgokkal, fával való burkolással (lambériázás). Mikor ács suliba jártam úgy tanultuk hogy ezeket is csinálhatjuk majd ha elvégeztük a sulit.

És kicsit össze vagyok zavarodva ezzel kapcsolatban, hogy mit is csinálhatok.



2023. máj. 25. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Kocsibeálló, terasz felett is van tető, annak szerkezete..

Erre jó a 439103

2023. máj. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A kocsibeállós rész az tiszta, nem is azzal van a baj.

Hanem pl jövőhéten kéne egy fa szerkezetű hidat felújítani. Ez lenne az első amit számláznom kéne. Ezzel mi a helyzet?

2023. máj. 26. 08:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a 4399 egyéb speciális szaképítésbe lehetne

Ha jól értem nincs még semmilyen teáor számod?

Én beleraknám a 4332-t is, ajtó-ablak, lambéria, beépített szekrény..stb beszerelése. Nézd meg a tevékenységi köröket, hogy mik azok, amiket valóban végezni fogsz


De egyébként a számlára nem kötelező teáor számot írni. Mondjuk én ezt pont betenném az egyéb kategóriába. "egyéb szaképítés 1db x eft" vagy valami hasonló :)

2023. máj. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nincs és konkrétan azt se tudom hogy mi az.

A könyvelő is ezt mondta hogy 4399

lefedné, de asztalos szakmát ír elő ahoz, nekem meg csak egy ács szakmám van.

Írtad hogy te beraknád a 4332őt is, akkor ez úgy megy hogy elindulok mint válalkozó és bármilyen tevékenységi kört rakhatok be amit csinálnék? Végzettség nem kell külön hozzà? Mert egyébként szoktam bútorokat is összerakni, meg nyílászárózni is párszor.

2023. máj. 26. 14:54
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]



Ez a rendelet a tevékenység gyakorlásához szükséges végzettségekről, a 4399 meg nem tevékenységköteles, csak bejelentés köteles szerintem.

És igen, amelyik teáor-ba belefér a tevékenységed, azt felveheted a tevékenységi körödbe, sőt fel is kell, ha akarsz azzal foglalkozni.

A 4399-re meg kérdezz rá gyakorló könyvelőnél, én még csak most tanulom :) de szerintem felveheted (#3 voltam)

2023. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fog valaki ilyen horror anyag árak mellett munkát adni(?)
2023. máj. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!