Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kisvállalkozások milyen...

Kisvállalkozások milyen szoftvereket használnak?

Figyelt kérdés

Beadandómhoz kellene egy üzleti tervet készíteni, SAP-ot tanultuk de az nagyobb vállalatoknak ajánlott a tanárúr szerint. A feladat elképzelni és jellemezni a saját vállalkozásod, én egy kisboltot képzeltem el, négy alkalmazottal és egy managerrel rajtam kívül. A helyzet az, hogy ez egy pár órás tárgy volt egyetemen, meg se nagyon lett tartva, és el vagyunk kicsit veszve csoportszinten, hogy mit kellene csinálni.

Milyen számítógépes programokra, szoftverekre van szüksége egy kisbolt tulajdonosának? A leltárt miben vezeti, beosztást miben tervez stb?



2023. máj. 29. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Akkor kisboltot tegyél a címbe, ne kisvállalkozást, mert már majdnem válaszoltam consulting cég szemszögből.
2023. máj. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Jó lesz az mikrovállalkozásnak is. A válasz egyébként végtelenül lehangoló: ilyen kis létszámú vállalkozások nem nagyon használnak célszoftvereket. Nyilvánvalóan az alapok megvannak, pl. számlázó, vagy egy észrevehető forgalommal bíró kisker raktár- és készletnyilvántartó, de a vállalatirányítást felejtsd el. A legtöbb dolgot házibarkács excel-táblákban szokták megoldani ezen a szinten (tisztelet a kivételnek).
2023. máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Semmi baj sincs az excel táblákkal. Felesleges készletnyilvántartó programra költeni évente 100e-et, meg arra betaníttatni a Mancikát, aki azt se tudja hol kapcsolja be a szgépet.
2023. máj. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Dehogy lehangoló a válasz, nem szeretnék nagyon belebonyolódni a dologba, egy melléktantárgyamról van szó és életemben nem kívánok Magyarországon vállalkozó lenni.


Első, bocsánat, nem értek hozzá, mint említettem.

2023. máj. 29. 21:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Sőt, hogy tovább menjünk, vidéki szintén az sem ritka még ma sem, hogy a raktárkészlet vezetése, stb… egy A4-es füzetbe történik tollal ilyen kisboltoknál.
2023. máj. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én pl. kisvállalkozóként nyílt forráskódú szoftvereket használok, hogy ne jelentsen nagy költséget. Libreoffice, GNUcash teljesen OK, és nagyon jó a magyar nyelvű UX
2023. máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!