Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Facebookon ha nem lehet...

Facebookon ha nem lehet szolgáltatást reklámozni adok-veszek csoportban, akkor miért van szinte minden ilyen csoportban szolgáltatáshirdetés?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen rész, hogy: [link]

"Szolgáltatások

Szolgáltatások hirdetése nem megengedett."


Ha erre rákattintok, akkor pedig


"SZABÁLY

A jóváhagyott szolgáltatások csak katalógusokon keresztül kínálhatók a WhatsApp Business alkalmazásban. A szolgáltatásokat nem lehet más kereskedelemi felületen keresztül kínálni."


Ez így egyértelmű lenne, hogy nem lehet. Viszont úgy láttam csoportokban sokan hirdetnek szolgáltatásokat, olyan is van aki már hosszú ideje sok csoportban.



2023. máj. 29. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Mert az emberek nem tartják be a szabályokat.


Amíg nem jelenti senki a Facebooknak ellenőrzésre, addig nem foglalkoznak vele. Ha átcsúszik az automata szűrőn akkor kikerül a csoportba.

2023. máj. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha jól láttam valaki több mint száz csoportban is hirdet utazásszervezési szolgáltatást. Egy 11 ezres angol csoportban is ahol vagyok egymás után jönnek a szolgáltatáshirdetések, szépségszalon, szállítás, stb. Lehet hogy a Facebook a kereskedelmi felületek alatt az adok-veszek csoportokat nem érti a kereskedelmi szabályzatban és ezért mégiscsak lehet?
2023. máj. 30. 16:30
 3/3 anonim ***** válasza:
A Facebook Marketplacen valóban nem hirdethetsz szolgáltatást, dohányterméket, alkoholos italokat, stb… de ha egy egyszerű csoportba valaki felteszi, hogy utazást szervez X fő részére Y helyre Z összegért, azzal nem sérti a szabályokat.
2023. máj. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!