Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ausztriaba valo kikoltozes...

Ausztriaba valo kikoltozes utan mennyivel lehet szerelomuhelyt nyitni kint?

Figyelt kérdés

Van valami oldal ahol a kinti felteteleket nezhetem meg, ismertek ilyet?

Illetve van barmi tapasztalatotok, mennyire szeretnek auslanderhez menni, es mennyire ragaszkodnak egy osztrakhoz? Igenyesen dolgozom nem troger modon de nyilvan eselyt kell adjanak ahhoz hogy ez kiderulhessen. Mit gondoltok?


2023. jún. 1. 16:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit szerelsz ?
2023. jún. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Motort, az lemaradt valoban
2023. jún. 2. 06:55
 3/16 anonim ***** válasza:
28%
Mármint milyen motort ? Mosógép motort tekercselsz ?
2023. jún. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz könnyű dolgod!


Én évekig laktam Ausztriában, de az a tapasztalatom, hogy a helyi iparosokat nagyon védi az osztrák állam! A külföldi szakmák elismertetése nagyon döcögős: hosszan tart és drága folyamat lesz, illetve az ottani vállalkozói engedély (Gewerbeschein) beszerzése sem lesz lehetséges ottani vagy elismert külföldi szakma nélkül.

Én inkább azt javasolom, hogy ha a nyelvtudásod is megfelelő, akkor helyezkedj el egy ottani szervizben, hogy legyen néhány év ottani munkatapasztalatod aztán szép lassan majd nyílnak a kapuk!


Az a tapasztalatom, hogy Ausztriában csak így mennek a dolgok!

2023. jún. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Motor motort. Motorkerékpárt:)

Utolsó, köszönöm, ilyen válasz érdekel, tapasztalat alapján

2023. jún. 2. 13:00
 6/16 anonim ***** válasza:
16%
Ohh, véleményt nem tudok mondani de gsf 650 2007es. 11 éve nem használom csak minden evben pár órára beinditom illetve évente 3* cserélek benne benzint. Poccre indult de check engine lett. Mit kezdjek vele ?
2023. jún. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

Kedves kérdező, Ausztria uniós ország, tehát kénytelen elismerni az magyarországi végzettséget. Ha neked van autószerelő szakvizsgád, akkor sima ügy. Ha nincs, akkor fel kell venni a vállalkozásba egy olyan embert, akinek van.

Műhelyt vásárolni vagy bérelni az viszont nem két euró, erre mennyire vagy felkészülve? Azontúl, hogy szeretnéd.

2023. jún. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Motorszerelo vagyok, nem auto szoval motorszerelo muhely nyitasra alkalmas itthon, csak nem tudom milyen jogi kovetelmenyek vannak amik kint feltetelezem hatraltatnak egy osztrak allampolgarhoz kepest:)
2023. jún. 5. 08:13
 9/16 A kérdező kommentje:
Vagyis azt gondolnam valoban ugy mukodik ahogy az egyik valaszolo irta hogy egy nyugati allam elonyben reszesiti /vedi a sajat allampolgarait
2023. jún. 5. 08:14
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Rengeteg pénz kell hozzá először is, hiszen felszerelt műhely nélkül mégis hogyan kezdenél szerelésbe? A garázsban vagy a sufniban? Az nem fog menni. Magyarországon még oké, ha sutyiban melózol, de Ausztriában a gatyád rá fog menni egy büntetésre.
2023. jún. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!