Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Mi szükséges ahhoz, hogy játszóházat, illetve családi napközit nyissak? Miben különbözik a játszóház és a családi napközi?

Figyelt kérdés
Várom az ötleteket, tapasztalatokat! Próbáltam utánanézni a jogszabályoknak és egyéb feltételeknek, de nem túl sok információt találtam. személyes tapasztalatokat, ötleteket is várok, ill. ha valaki ügyesebben keres a neten és talál valamit a témában, azt is megköszönném!
2009. jan. 1. 16:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez igy nem olyan egyszerű.A játszóház az játszóház, a családi napközi (csana) pedig a bölcsi magán verziója. Kellenek hozzá kemény engedélyek, az épületnek is olyannak kell lennie, ami akadálymentesített, kell hozzá ántsz engedély, és nem utolsósorban családi napközibe egy családi napközi vezető, akinek ehhez megvan a képzettsége. A krédés még, milyen vállalkozási formában szeretnéd csinálni? non vagy forprofit? ha non profit (pl. alapitvány, akkor a csanára az erre vonatkozó fejkvótás állami normatívát 100 %-ban hívhatod le, ha forprofitban, akkor csak a 30%-át. Természetesen mindkét esetben a szülők térítési díjat fizetnek, csak alapítványnál támogatási jogcímen szóval kvázi adómentesen, míg forprofit szférában mindennel együtt pl. áfa köteles is. Szóval jól át kell gondolni. pl. azt is, hgoy egész napos a bölcsi vagy csak délig, állandó gyerekeet akarsz-e vagy csak gyerekmegőrzést stb. A csana mellett egyébként kiválóan megfér a játszóházas üzemmód is pl. másik helyiségben vagy szombaton stb. Sokmindenen múlik a dolog, jól körbe kell járni. Én könyvelek egy családi napközit, és remélem érthetően fogalmaztam. További kérdés esetén használd bátran az emailomat. Kriszta
2009. jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!