Csak én érzem úgy, hogy hiába a kreatív ötlet, befeketetni kívánt összeg és a lelkesedés akkor is nehéz talpon maradni egy vállalkozónak hosszútávon? Vagy egyáltalán elindulni, mert olyan magas minden területen az elvárás?




válasza:Nem csak te érzed úgy.
Vannak mások is, akik úgy érzik.
Nekik nem való a vállalkozói lét.




válasza:



válasza:Ha így érzel, akkor még ne indulj el ezen a úton, ráérsz majd ha változik a véleményed! Eleve negatívan álni hozzá, rossz ómen!
Nekem is voltak kezdetben néhány másodpercig ilyen gondolataim, aztán elhesegettem őket, mert ilyen gondolatokkal nem lehet vállalkozni!




válasza:Talpon maradni még egy dolog, de önmagában ez is kevés ha nem áll több lábon az ember!
Muszáj kitalálni hogyan stimmeljen a matek!
Sem beletörődni sem feladni nem szabad!




válasza:Elérni valamit is csak egy dolog...
Tudni kell megtartani sőt élvezni is!
Hány gazdag hülyét láttam már,
hogy non-stop pörög és az ideg megeszi
de közbe adja a hedonista laza formát!




válasza:A kommentelő is megválogathatná szavait. A kérdezőnek pedig kell, hogy legyen annyi esze, hogy nem gyermeteg módon reagál.
Így látszik egy alap, ami az illetőkből hiányzik, hogy vállalkozók lehessenek.
A vállalkozói lét felelősséggel jár. Sokkal többel, mint pl amikor alkalmazott az ember, ahol xórától y óráig bent van, dolgozik és leteszi a melót éy spuri haza.
Ezt vállalkozóként nem teheted meg. Sok mindent kell intézned a "munkaidőn" felül, főleg ha egymagad indulsz.
A kreativitásnak nem csak a terméknél kell, hogy jelen legyen. A kivitelezésektől egészen a marketingig mindenben ott van.
Jó lenne tudni kb mi az elképzelés, mert minden terület nagyon más.
A startolástól a hosszú távú tervekig.
Nem "A" opcióra kell számítani, hanem több eshetőségre, tervre is.
Pl
Teljesen más egy étterem indítása VS kézműves vállalkozás.
Sok ember gondolja azt, hogy jó az ötlete, de abszolút nem nézett utána, nem végzett piackutatást, és mégcsak üzleti tervet se tud megírni, ami helytáll.
Javaslom, ezekbe merülj el és informálódj kezdetben.
Azért vagy irdatlanul bizonytalan, mert még csak fejben van egy ötleted és rengeteg információ hiányzik.
Így nem is ajánlom, hogy belevágj!
Mindenek előtt pedig tanulj meg jómagad is viselkedni, lényeget leszűrni az irományokból. A viselkedés és szóhasználat, személyeskedés pedig önminősítő. Ezt ne feledd!
Vannak igazságok azokban a kommentekben is mindazok ellenére, hogy milyen problémás módon írták meg azokat.
Ám ez még mindig őket minősíti.
Az erre való reakciód pedig téged.




válasza:Én nem az elvárás magasságában vélem a nehézséget látni, hanem abban, hogy nagyon elbonyolódott a világ. Nyilván az elvárás is magas, mert ha sok konkurrencia van, akkor mindig a legjobbhoz mérnek hozzá. Ha a keresztutcában lévő ezer éve működő pékség kenyere finomabb, akkor nálad az a belépő szint, ha rosszabbat csinálsz kezdetben, akkor tönkre fogsz menni.
Nekem az esik zokon, hogy a specializáció hihetetlen méreteket öltött. Amikor 1995-ben indítottam egy vállalkozást, akkor egy hét alatt magam dobtam össze a honlapot az alatt az idő alatt, amíg a domaint és a tárhelyet megvettem. Ma pedig már programozó csinálja a személyes weblapomat is, mert a wordpress-t már nem akartam megtanulni. De a másik 6-8 erre való felkapott platform sem könnyebb. De a könyveléstől (adószabályoktól) a GDPR-ig tudnám sorolni a spéci nehézségeket.




válasza:"Csak én érzem úgy, hogy hiába a kreatív ötlet, befektetni kívánt összeg és a lelkesedés akkor is nehéz talpon maradni egy vállalkozónak hosszútávon? Vagy egyáltalán elindulni, mert olyan magas minden területen az elvárás?"
Mi a cél?
Kapcsolódó kérdések:
Nem rég kezdtem bele ebbe az uzletbe , es tökeletesen hozza amit igért,sőt többnyire túlteljesít. Aki nálam tapasztaltabb mit mondana róla? Tenyleg ilyen jó üzlet ez akár hosszútávon is ?
Tehát amikor valaki alkalmazott cégnél, akkor használ frontend (pl. React, Angular, Vue) technológiákat, meg backendet (Node.js, stb., PHP, stb.) meg bármi mást, de most azt nézve, hogy szoftverfejlesztő. Namost ha az illető szabadúszó, és vállal ügyfeleket, akkor az...
Masodeves hallgato vagyok jelenleg, gazdalkodas es menedzsmentet tanulok. Hamarosan specializalodni kell ugye es ha az otletem eletkepes, akkor lehet hogy a team academy-t valasztanam.. A szakot alapjaraton nem szeretem, viszont kezmuveskedni imadok. Nagyon jo lenne,...
Soha életemben nem fizettem tb-t valószínű tartozásom is lehet.. illetve nem tudom hogy működik a berszamfejtés része sem, de ha olcsóbb mint a Kata inkább azt választanám, mert valószínű eleinte alig haladja meg a bevételem a havi 100 ezer Ft-ot. A másik kérdésem...
Van 800 ezer forintom nem szeretném felesleges dolgokra költeni nagyjából amire szűkségem van az megvan. Viszont szeretném befektetni hosszútávra akár egy olyan vállalkozásba amellyel napi szintem foglalkozva tudnék biztos havi bevételt ezközölni.
Pontosítva saját márkás termék. Túlzás azt állítani, hogy szinte már minden van? Telített a piac, a nagyok elnyomják a kicsit. És fb-n hirdetni pénzégetés?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




