Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Használt ruha üzletet -...

Használt ruha üzletet - turkálót szeretnék nyitni! Mindenképp ruhaipari végzettség kell hozzá vagy megfelelne az élelmiszer eladói szakmunkás végzettségem is?

Figyelt kérdés
Pár napon belül lejár a munkanélkülim és muszáj lenne valamihez kezdenem a megélhetéshez. Hogy kezdjek bele egy használt ruha üzlet - turkáló nyitásához. Minden tanács, infó, saját tapasztalat fontos számomra. Például mennyi a kezdő befektetés nagyjából? Beleértve a bútorokat ( ruhatartó állványok, vállfák, próbababa. Ezeket honnan tudok egyszerűen és könnyen használtan akár beszerezni? Főleg baba és gyermekruhákra szeretnék szakosodni, de a felnőtt ruha is érdekes számomra. Honnan tudnék aránylag jó minőségű árut beszerezni, amit egész jó áron, nem túl drágán el is adhatnék az üzletben? Jász - Nagykun - Szolnok megyei vagyok.
2010. nov. 9. 15:14
 1/1 anonim válasza:

nem feltétlenül kell végzetség csak ha te akarsz benne dolgozni akkor pedig boltvezetői kell nem elég a sima kereskedelmi. ha alkalmazottat akarsz akor arra figyelj hogyha neked nincs neki legyen.

amugy énis ezzel foglalkozok és a bolt nem valami jó ötlet hacsak nem tudsz 2 nyitni és az árút cserélgetni a 2 bolt között akkor "meghalsz" mivel az árút soha nem fogod tudni eladni nullára és a nyakadon fog maradni egy halom amit valamiért nem visznek el.én ezért zártam be a boltomat mert másikat nem tudtam nyitni igy most mozgóárúsításra váltottam mivel ha több helyre mész jobban eltudod adni mintha a boltba ugyanazok jönnének be mindig és a végén csak azt halgatod hogy mikor jön új árú? ha sikerül esetleg kifognod olyat aki bizományiba szállít akkor megérné, még egy jó tanács soha ne vegyél nagy bálát kb 500 kilósat mert televágják mindenféle szeméttel, hiába olcsó ha több mint a felét eldobod , én extrát rendeltem és 200 kg fürdőlepedő és pizsoma volt benne 100 kg eldobtam és a nyári bála tele volt télivel ugy 100 kg igy maradt 100 kg eladható árum. ha kilóra akarod akkor meg a mérleget hitelesítetni kell.

2010. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!