Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Biztonsági őr vagyok egy...

Biztonsági őr vagyok egy cégnél. Gondolkodok, az egyéni vállalkozáson. Megéri? Miket lehet visszaigényelni az adóból, elszámoltatni? Pl:albérletet telephelyként? Biztos vannak kiskapuk.

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 10:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Először is székhelyre lesz szükséged, telephely egy biztonsági őrnél elég furcsa lenne. Székhely lehet a lakcímed. Ebben az esetben költségként arányosítanod kell, vagyis, ha a székhelyed nem különül el a lakásodtól akkor mindent/pl telefon, net stb./ csak olyan %-ban számolhatod el, amilyen arányú a székhelyed a lakáson belül. remélem érthetően fogalmaztam. Az a rossz hírem, hogy csak a vállalkozással közvetlenül összefüggő költségeket. Pl esetleg üzemanyag, telefon, internet használatot tudod elszámolni. Az apeh honlapján találsz információs füzetet erről /www.apeh.hu. Ott nagyon jól és érthetően le van minden írva. De én meggondolnám a dolgot. Főállású vállalkozóként legalább a minimálbér után neked kell megfizetni minden járulékot, azt is amit eddig a munkáltató fizetett utánad és ha nem vagy otthon az adózásban erősen ajánlott egy könyvelő alkalmazása is,ami szintén költség, ugyanis vállalkozóként vannak nyomtatványok amiket időnként és időre be kell adni.
2011. jún. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!