Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek ez a társkereső...

Szerintetek ez a társkereső honlap ötlet sikeres lenne?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és közgazdasági iskolába járok. Mindig is érdekeltek a weboldalak. Az az ötletem, hogy csinálnék egy olyan társkereső weboldalt, amin tipikusan magyar kisebbséges, etnikumok kereshetnének partnert. Például. (amennyire én tudom) a zsidók nem szeretik, ha nem zsidó párt találnak a fiatalok. Vagy esetleg ha egy ázsiai személy szeretne magának tipikusan ázsiai barátot szerezni.

(a zsidós példa nem sértés, én így hallottam)


2011. márc. 12. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, ráadásul ez törvénysértő is lenne.
2011. márc. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én már láttam hasonlókat,de nem túl nagy igény lenne rá.

Ki kell próbálni,és megnézed mennyire lesz sikeres!

2011. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A romák elvannak a myvipen.

Ázsiai nem sok van, ő nagyrészt személyesen is ismerik egymást.

A zsidók szintén - már aki annyira hithű zsidó, hogy zsidóval akar házasodni.


Így is túlkínálat van a társkeresőkből, de ha akarsz még egyet akkor csináld, bár nem hiszem, hogy pl. annyi zsidó regisztrálna egy zsidó társkeresőre. Több kuruc.infós cikk születne belőle :D


Az oldalt meg tudnád csinálni? Saját munkaként? Esetleg tartalomkezelővel? Mert ha nem, akkor elég drága lenne mással megcsináltatni.

2011. márc. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A honlapot biztosan meg tudnám csinálni, mert régen programozó akartam lenni, és elég sok php & mysql honlapot csináltam már, de végülis igazatok van...
2011. márc. 12. 19:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy próbát megér a dolog. Az ötlet jó. Az meg, hogy van egy csomó társkereső... ha te jobban csinálod, akkor legfeljebb bezárnak :D

Valami olyasmit csinálhatnál, hogy mondjuk egy fél évig-évig nem fektetsz bele sok pénzt, annyi idő alatt kiderül, hogy maga az ötlet életképes-e.

2011. márc. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért vonz az internetes vállalkozás dolog, mert nagyon alacsony a fenntartási költség... Egy honlap megvan 20 ezer forintból egy évre( ha meg többet kell fizetni, az a látogatottság miatt van).

Vállalkozás szinten is teljesen megérné, mert egy Bt.vel is űzhető lenne, amellett meg csak könyvelőt kell fizetni, esetleg még egy székhelyszolgáltatást...ALkalmazott nem kell, főleg ameddig csak gyerekcipős a dolog...Hirdetésekből pedig szerintem ha beindul, még profit is jöhetne...

2011. márc. 12. 22:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megbántani de egy ilyen oldalhoz már CMS rendszer kell. 20 ezerből meg nem bérelsz olyan szervert ami elbírja a nagy látogatottságot. Én az összes társkeresős oldalt utálom, mert iszonyat sok pénzt elkérnek. Amúgy az ötleted azért nem jó, mert sok oldalon be tudod jelölni a vallást, akár etnikumot, és az alapján is tudsz keresni. Az online társkeresés azért halott, mert rengeteg pénzt kérnek el az emberektől, és komolytalan emberek regisztrálnak fel. Több pénzt szereznél egy szexpartnerközvetítőből ha jól van felépítve! :D
2011. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jó az ötlet, és becsülendő, hogy 16 évesen ilyen ambícióid és terveid vannak.


Én is gondolkodtam egy olyan társkereső oldalon, ahol bizonyos érdeklődési körű vagy szubkultúrához tartozó látogatók ismerkedhetnének egymással, így speciálisan tudnál ennek a körnek hirdetni. Etnikai alapon is mehet a dolog, de akár zenei stílus, esetleg kor alapján, vagy valamilyen speciális szokás alapján ( pl. leszbikusok, vegánok társkereső lapja, vagy társkereső 50 felettieknek, stb. )


Gondold át, tervezd meg, és ha megvalósítod, ne tegyél bele sok pénzt és extrém sok munkát.


Most nagy divatja van a közösségi oldalaknak, de az általános FB és iwiw meg hi5 stílusú "mindenkit szervezzünk be" oldalakról kezd eltolódni a fókusz a spec. közösségi oldalak felé. hatékonyabban tudod hirdetni, speciálisan a célközönségnek, ráadásul reklámhelyeket is jobban ki lehet adni rajta.


"Azért vonz az internetes vállalkozás dolog, mert nagyon alacsony a fenntartási költség... Egy honlap megvan 20 ezer forintból egy évre( ha meg többet kell fizetni, az a látogatottság miatt van). "


A fix költség viszonylag alacsony, de komolyabb sikerekhez azért reklámköltséggel is kell számolni.


A második fele: 20e forintból kb az éves tárhely van meg. Jó ötlet lehet, hogy Magad leprogramozod ( hiszen akkor kezdetben nem kell pénzt beletenned ) azonban egy ilyen oldal felépítése, programozása nagyon komoly feladat, és véget nem érő feladat :)


Sok sikert!

2011. márc. 23. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!