Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Könyvelők mi a véleményetek?...

Könyvelők mi a véleményetek? Szerintetek belejövök a könyvelési munkába vagy mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Most járok mérlegképes k. tanfolyamra. Utána tudnék vállalni könyvelést a reg. megszerezéséig de csak alapitványokat, kht-kat, és egyéni vállalkozókat könyvelnék saját vállalkozásban.
2011. ápr. 16. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Gyakorlat nélkül ne vágj saját vállalkozásba, mert sokat fogsz hibázni és szenvedni is. Javaslom, hogy könyvelőirodában helyezkedj el, nagyon jó gyakorlatszerzésre.

Már jó pár éve dolgozom én is könyvelőirodában, rengeteg céget, egyéni vállalkozót könyvelek, de egyedül soha nem jutottam volna el szakmailag oda, ahol most vagyok. Még most sem mernék egyedül belevágni.

2011. ápr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az alapítványokat és a kht-kat pedig felejtsd el, mert az egy teljesen külön kategória az adótörvényeken belül, még az igazán gyakorlott könyvelők közül sem vállalja fel mindenki. Az egyéni és társas vállalkozásokra vonatkozó előírásokat ha a gyakorlatban is megtanulod, egy idő után abból is meg fogsz élni. De a gyakorlat valóban kell.
2011. ápr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát a toppon vagy mit ne mondjak... a kht mint jogi forma tavaly nyáron végleg megszünt... Egy két kht végelsz van még foylamtban, és nosza pont non profitot akarsz könyvelni? Öcsém én két évig szivtam velük mire már tudom merre hány méter, 11 éves szakmai gyakorlat után... A kht-t egyébként non prof gazdasági társasággá alakultak át... És hát ugye a regisztráció mérlegképes melletti gyakorlattal szerezhető meg... Jujj.... Úramisten de bátor emberek vannak... egyébként tényleg vállalj kht-kat garantálom nem találsz.... :)) és akkor még hol van az átalakulás és ilyesmi mert itt KÖTELEZŐ
2011. ápr. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!