Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehetek kereskedő?

Hogyan lehetek kereskedő?

Figyelt kérdés
Babaholmival szeretnék foglalkozni, de szinte semmit nem tudok még a kereskedelem módjáról. Hogyan foghatnék neki? Érettségi mellé még milyen végzettség kell? Honnan tudom, hogy hol lehet beszerezni az eladni kívánt termékeket? Legyetek szívesek néhány tanácsot adni, mert nem szeretnék egész életemben alkalmazott lenni, sokat gondolkodtam rajta, hogy mivel foglalkoznék szívesen, és ez olyan dolog, de nem tudom, hogyan valósíthatnám meg. Jelenleg GYED-en vagyok, még majdnem két évem van vissza, jó lenne, ha már nem a gyorsétterembe kéne visszamennem dolgozni.
2008. febr. 17. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
VANNAK NÉHANY HONAPOS TANFOLYAMOK,KERESKEDÖKNEK,ÜZLETVEZETÖKNEK,,A MUNKAÜGYI OSZTALYON KELL ÉRDEKLÖDNÖD
2008. febr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először el kell végezned egy tanfolyamot ahogy már írták, nem olyan hosszú és a munkaügyi is támogatja. Aztán vállalkozói igazolványt kell kiváltanod, amit a helyi önkormányzetnál igényelhetsz, megküldik az apeh-nak akik adószámot képeznek. Ha ezt magkaptad akkor már bele is vághatsz, persze már előtte elkezdhetsz szervezkedni, boltot venni, bérelni nagykereket felkeresni, neten újságokban hírdetik magukat és érdeklődni kell, hol mit és mennyiért árulnak. El kell döntened, hogy milyen árúkört akarsz árulni, csak babaruhákat, vagy + járóka, babakocsi, játékok, stb. , bútort is be kell szerezned meg pénztárgépet meg számlatömböket, vásárlókkönyve, stb.

Sok utánnajárás és papírmunka. Valamint könyvelő is kell, ha nem értesz a pénzügyekhez, bevallásokhoz.

2008. febr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind igaz, de ezektől még nem leszel jó kereskedő feltétlenül. Javaslom, figyelj a részletekre! Például az üzleted jó helyen legyen, lehetőleg parkolóhellyel. Könnyen belebukhatsz az üzletbe, ha rossz helyen van a boltod. Vagy egy másik "apróság": az üzleted ajtajában ne legyen meredek lépcső, mert akkor a kismamák nem tudnak babakocsival könnyen bejutni, és lehet, hogy emiatt nem veszik a fáradtságot, hogy "beverekedjék" magukat az üzletbe. Stb. Szóval én inkább azt tanácsolom, a jogszabályokkal csak alapszinten foglalkozz, a többit bízd könyvelőre, és te inkább az üzlet filozófiai oldalával törődj! Ahogy járod a várost, figyeld más szemmel az üzleteket: gondolkodj el, melyik miért lehet sikeres, te mint vevő mit hiányolsz, mi lenne jobb, milyen a konkurencia, a bebukott boltok miért bukhattak el, stb. Sokat kell figyelni, és gondolkodni. Véleményem szerint így éred el, hogy nem csak megnyitni tudod az üzletedet, hanem fenntartani és felvirágoztatni is!
2008. febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

KERESKEDELMI VÉGZETTSÉG(3-4 HÓNAPOS TANFOLYAM FELNŐTT-

KÉPZÉSI INTÉZMÉNYNÉL KB. 90.000 FT.) DE ELŐTTE A HELYI

OKMÁNYIRODA VÁLLALKOZÓI OSZTÁLYÁRA, OTT AZ ALAPVETŐ

FELTÉTELEKET ELMONDJÁK. PL.NEM LEHET KÖZTARTOZÁSOD( APEH,

ÖNKORMÁNYZATI STB.) ERKÖLCSI BIZI. KELL.

FONTOS, HOGY A VÁLLALLKOZÓI IGAZOLVÁNYT MÁR CSAK AKKOR

IGÉNYELD HA MINDENBEN BIZTOS VAGY, MERT ATTÓL A NAPTÓL

KEZDVE FIZETNED KELL A JÁRULÉKOKAT HA VAN BEVÉTEL HA NINCS. ERRŐL KÉRDEZZ EGY KÖNYVELŐT. BABARUHÁT A BABARUHA-

NAGYKERESKEDÉSBŐL. AZ ÜZLETHELYSÉG KIALAKÍTÁSÁHOZ

SZAKHATÓSÁGI ENGEDÉLYEK KELLENEK-ÁNTSZ-TŰZOLTÓSÁGNAK

ÉRINTÉSVÉDELMI VIZSGÁLAT STB. AZ ÖNKORMÁNYZAT KERESKEDEL-

MI OSZTÁLYÁN EZT ELMONDJÁK.

EZ A FELSOROLÁS BIZTOS, HOGY NEM TELJES.

ALAPOSAN GONDOLD ÁT MERT SOK PÉNZT LEHET BUKNI!

DE HA ÚGY ÉRZED MENNI FOG MINDENKÉPP VÁGJ BELE.

ÉN EGY ÉVE VAGYOK EGYÉNI KERESKEDŐ VÁLLALKOZÓ DE NINCS

JOBB ÉRZÉS MINT A MAGAM URA LENNI. NEM CSESZEGETNEK A

MUNKAHELYEN NÉHA MÉG OK NÉLKÜL IS.

A TANFOLYAMOT VÉGEZD EL MERT A BIZONYÍTVÁNYT BÁRMIKOR

ELŐVEHETED. KÉZ ÉS LÁBTÖRÉST.

2008. febr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!