Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » SÜRGŐS! Mit tehetek ha meg...

SÜRGŐS! Mit tehetek ha meg akarom szüntetni a céget amiben én vagyok a vezető, édesapám az ügyvezető igazgató és bajom származhat belőle, ha sürgősen nem csinálok valamit? Nemrég múltam 18.

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, én édesanyámmal élek, még egy évem van a középiskolából. Édesapámmal jó a kapcsolatom. Amint betöltöttem a 18.-ik életévemet apukám be akart vonni egy saját cég alapításába, és én ostoba módon bele is mentem. A nevemen van egy telek, egy fél családi és egy családi ház is. Édesanyám azonban csak most tudta meg hogy bevontak a cégbe. Ráadásul én vagyok a cég vezetője, apukám meg az ügyvezető igazgató. Édesapámnak már voltak zűrös ügyei, adósságok stb..., de nem gondoltam nekem ebből bajom lehet. A banki papírokat még nem írtuk alá, tehát kölcsönt nem tud felvenni. Hogyha ezt a céget is csődbe viszi vagy történik vele valami, akkor gondolom a hatóságok ráteszik a kezüket az ingatlanokra és én meg fizethetem a fennmaradó adósságokat.

Kérdésem az lenne, hogy mégis hogyan tudnám visszacsinálni ezt az egészet, vagy legalábbis megszüntetni a céget?


2011. jún. 20. 20:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Eladod a céget. Keresd meg a könyvelőt, persze úgy, hogy apád nem tudhat róla. ( Ha meg tudja tőle kirúgod a könyvelőt. ) Megbeszéled vele, hogy mi a teendő ebben az esetben, mennyiért lehet eladni a céget, illetve, gondolom, az épületeket megszeretnéd tartani. Ez mi módon lehetséges.
2011. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azonban a cég még gyakorlatilag szerintem nem is létezik, mivel nincs az összes papír elintézve. És még a könyvelő nevét se tudom... Ha mondjuk keresek másikat? Vagy az nagy butaság??
2011. jún. 20. 20:59
 3/29 anonim ***** válasza:
Ügyvédnél már voltatok?
2011. jún. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Bemész az APEH irodájába és bejelented,hogy a céget felszámolod teljesen.Ott helyben el is intézik neked.Azért azt nem árt tudni,hogy Kft,vagy Bt mert nem mindegy.
2011. jún. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Kft
2011. jún. 20. 21:30
 6/29 A kérdező kommentje:
Utoljára apukám ügyvédjénél voltunk, amikor aláírtuk a papírokat, de benne ezek szerint nem lehet megbízni.. Másikra még nem jutott idő, mivel ez az egész ma derült ki, meg tudomásom szerint nem is olcsó..
2011. jún. 20. 21:33
 7/29 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha KFT akkor bizony minél előbb számold fel a céget.Ugyanis a KFT-nél ha csődöt mondasz vagy adósságod lesz akkor mindent ami a neveden van elvihet az apeh.Teljes csődbe kerülhetsz.A BT-nél csak azt foglalhatják le amit a cég termelt ki.Ott a személyes vagyontárgyaidat nem veszélyezteti semmi..

Ha meg akarod szüntetni akkor gyere be az apeh-hoz minden papírral és egyszerűen lemondó nyilatkozatot kell tenned,hogy véglegesen megszünteted/felszámolod a céget.Természetesen a cég tartozását rendezned kell,ha milliós tartozás van rajta akkor csődöt kell jelentened.Ebben az esetben,hogy Kft a vagyoni helyzetedet felmérik,és ha nem tudsz fizetni,jön az ingatlanok lefoglalása..De gondolom nem vagy ilyen bajban..Ha nincs semmi tartozás akkor elég gyorsan meglesz a cég megszüntetése.

2011. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Még olyan problémám lenne, hogy a papírok az apukámnál vannak és még nem is beszéltem vele azóta, meg nem is tudja, milyen hadjárat készül ellene.. Elég gázos a helyzet
2011. jún. 20. 22:05
 9/29 anonim ***** válasza:
80%

A dolog egyátalán nem ilyen egyszerű, ahogy azt a válaszolók írták, sőt egyátalán nem úgy van, hogy csak bemész az APEH-ba és megszünteted a céget. A dolog ennél sokkal-sokkal bonyolultabb ráadásul nem is ismerjük a pontos körülményeket.

Én azt javaslom, hogy bízz meg egy ügyvédet, ő majd tudni fogja, hogy mit lehet, mit kell vagy kell-e egyátalán bármit is tenni.

2011. jún. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%
Ráadásul pl. a 22:05-ös válaszoló még a Bt. és a Kft. fogalmát is keveri.
2011. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!