Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Felsőfokú végzettség nélkül...

Felsőfokú végzettség nélkül lehetek cégvezető vagy üzletvezető?

Figyelt kérdés

Régebben kellett minimum OKJ-s papír,hogy kiválthasd a vállalkozóidat,manapság van még ilyen?

18/f


2011. aug. 29. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Tudtommal van ilyen, de ahhoz hogy egy sikeres viszonylag jó véget/vállalkozást tudj fel építeni ehhez rengeteg év kell és persze nagy ügyesség. De lehet OKJ-s papírral is ilyet.
2011. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell diplomásnak lenni ahhoz hogy vállalkozásod legyen. Rengeteg embert tudok aki kőgazdag és nincs semmi diplomája csak szakmája van. Például aki megcsinálta a fornetti céget, egy egyszerű pék volt, most a 100leggazdagabb ember közé tartozik hazánkban.
2011. aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért a Fornettis emberke nem egy egyszerű pék volt! Nem kell ezeket a sikersztorikat 100%-ban elhinni! Fontos részleteket kihagynak, mert úgy sokkal jobban hangzik a sztori!
2011. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem de nekem semmilyen OKJ-s vagy egyéb végzettségem sincs.

Kérdésem,hogy így lehet céget alapítani vagy kötelező egy szakma vagy bármi?

2011. aug. 29. 21:53
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Nekem sem volt, tehetség kell hozzá meg ész, nem végzettség. Habár most nem követem ezeket a dolgokat, mivel több mint 20 éve csinálom már, inkább kérdezz utána illetékes helyen, hogy most kérnek e valamit.
2011. aug. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. aug. 30. 00:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Cégvezető a gazdasági társaságoknál van, vállalkozóit az egyéni vállalkozó vált ki.

Cég alapításához nem kell semmilyen végzettség, akkor is megteheted, és lehetsz a cégvezető is, ha még a 8 általánosod sincs meg. A tevékenységi körök közé is bármit felvehetsz, viszont vannak egyes tevékenységek, amiket csak akkor folytathatsz ténylegesen, ha van megfelelő szakképzettségű alkalmazottad (ha neked nincs olyan szakképzettséged)

Ha egyéni vállalkozó akarsz lenni, ott vannak olyan tevékenységek, amikre csak a megfelelő képzettség mellett válthatod ki a vállalkozóit (most már papír alapon nem is kötelező kiváltani a vállalkozóit, elég elektronikus úton regisztrálni) Az, hogy az egyéni vállalkozásnál az adott tevékenységhez kérnek-e végzettséget, és ha igen, akkor milyet, az okmányirodában tudod megkérdezni.

2011. aug. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. aug. 30. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!