Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nyugdíjas nagymamám egyéni...

Nyugdíjas nagymamám egyéni vállalkozásában (ruházati üzlet), mint segítő családtag, teljesen legálisan lehetek ott mint eladó?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 16:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem.


Mint eladó be kell, hogy legyél jelentve a céghez, járulékot kell utánad fizetniük, érvényes munkaszerződésed kell, hogy legyen, stb.

Nincs (már) ilyen, hogy segítő családtag. Ha ott dolgozol, akkor az a munkahelyed (mellékállásod pl).

2011. okt. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
3-4 napja beszéltem az Apehhal akkor még volt?
2011. okt. 31. 14:24
 3/15 anonim ***** válasza:

Vedd a gondnokságod alá, akkor nem nagyon köthetnek bele.


Mi ez egy olyan országban ahol emberek adójogszabályok miatt házasodnak vagy épp válnak...:-)

2011. nov. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Most ez komoly? Nem hallottam még ilyenről... Köszi előre is a felvilágosítást.
2011. nov. 2. 13:08
 5/15 anonim ***** válasza:

Az APEH nekem is azt válaszolta e-mailban, hogy természetesen van ilyen bla-bla, írtak 2 oldalt és odaírták a végére, hogy ez csak tájékoztatás, nem bizonyító erejű. Próbáltam valami hitelesebbet kérni, vagy legalább vmi jogszabályt, válasz: nem tudják pontosan, de ha nem hiszem el, forduljak az illetékes minisztériumhoz. Természetesen nem telt el kb. 2 hét (tudták hová kell menni..) és ellenőriztek. Persze azok az ellenőrök már máshogy ismerték a szabályt, amit én kaptam az nem bizonyíték, megbüntettek(pedig még szerződés is volt, hogy segítő családtag, ingyen). Én írtam a minisztériumnak is, mit veszthetek vele.. Onnan kb. egy hónap után kaptam a választ, hogy sajnos ilyen már nem létezik pár éve, úgyhogy erre nem tudnak jogszabályt mondani, eltörölték. És mivel nincs, ezért be kellett volna jelentenem, így a büntetés jogos.


Szerintem ez elég magyarázat, nekem legalább is elég volt.

2011. nov. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jézus Úr Isten! Ezért a félretájékoztatásért az Apeh-ot kéne megbüntetni,elég keményen!
2011. nov. 15. 16:18
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem, mert az apeh "mindent" megtehet. Ami persze nem így van, de őket nem nagyon ellenőrzik (sajnos).
2011. nov. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát ezt komolyan nem hiszem el...:(
2011. nov. 16. 11:47
 9/15 A kérdező kommentje:

Fel kellett volna vennem azt a telefonbeszélgetést amit Velük folytattam! Habár szerintem bőven elég az is,hogy a honlapjukon "reklámozzák" ezt az opciót!:

[link]

Pl! Hát ezt nem tagadhatják le!

2011. nov. 16. 11:49
 10/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már változott a szabály. A honlapot valóban nehezebb letagadni (bár ahogy látom egyre több joguk van) de akkor még nem volt róla fent infó
2011. nov. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!