Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozás indításnál könyvelő?

Vállalkozás indításnál könyvelő?

Figyelt kérdés

Ez hogy működik pontosan? bemegyek egy könyvelőhöz és?

-Kéz csók! Én vagyok a hát te kivagy? Van egy cég, könyvelni kellene!


Mennyibe kerül? Első vállalkozás, egyenlőre csak Én magam lennék benne. Később egy embert felvennék 4 órába (8 óra munka),de ha jól megy a bolt, akkor 8 órába jelenteném be.

4 órás bejelentésnek kisebb a járuléka és adója amit be kell fizetni? és az SZJA-ja?


2011. okt. 27. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze lehet így is könyvelőt találni, szinte minden városban, minden utcasarkon van belőle (belőlünk) kettő.

Mégis azt tanácsolom, hogy először ismeretségi körben érdeklődj, hogy ki kinél könyveltet, mennyiért, (a tarifa persze függ attól, hogy pl. élelmiszerboltot nyitsz, vagy mlm-ben 3 havonta van bevételed) hogy van vele megelégedve stb.

Ha nincsenek vállalkozók a közvetlen ismeretségi körödben, akkor kérdezd meg azt a sarki boltost, zöldségest stb. ahova gyakran bejársz vásárolni, és ő is tud mondani nevet, címet. Kérd el a telefonszámot, kérj a könyvelőtől időpontot.

A személyes találkozásnál (ha nem igazán szimpi), mondd azt, jó majd jelentkezel nála, amikor már konkrét és aktuális lesz a dolog, mert most csak az után érdeklődsz, hogy egyáltalán hogyan kell elindulni.

Majd megtalálod a neked valót, de előtte informálódj, mert könnyen be is futhatsz a csőbe.

2011. okt. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát van egy pár vállalkozó,de ők más körökben forognak. Én segítségnyújtásban gondolkodom. Milyen tarifával dolgozhatnak? Havonta kell fizetni őket is? miylen csőre gondolsz?
2011. okt. 27. 19:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan csőre, hogy sajnos sokan kényszerülnek vállalkozóként megpróbálni megélni ebben a szakmában is, mint szinte minden szakmában, de nem biztos, hogy megvan hozzá a megfelelő gyakorlatuk is. Gyakorlat hiányában viszont az elméleti tudás (papír) ebben a szakmában szinte semmit sem ér. Nagyon kemény szakma, és a tévedéseket, hibákat az apeh kemény bírságokkal bünteti. Teljesen mindegy, hogy az ismerőseid milyen tevékenységet folytatnak, ha a könyvelőjükkel meg vannak elégedve, akkor nyugodtan kérdezd meg tőlük a nevét, telefonját, mert ahogy még írtam is, a személyes szimpátia is sokat számít.

Ez ugyanis egy "bizalmi" dolog is, hiszen vállalkozásod (pénztárcád) minden titkát is rábízod azzal, ha megállapodsz vele.

2011. okt. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem...köszi a választ!!
2011. okt. 27. 19:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Igen, havonta kell neki fizetni. A tarifa a könyvelendő mennyiségtől függ elsősorban, illetve attól is, hogy az országnak melyik részén, és melyik településen élsz. Kistelepülésen általában olcsóbbak, nagyvárosokban drágábbak. Persze ez a te bevételednél is ugyanígy alakul, tehát valószínűleg e tekintetben szinkronban lennétek.

Én egyedül az őstermelőktől kértem a könyvelési díjat évente 2x, mivel esetükben hónapokig csak dolgoznak (pl. sertés-nevelés több hónapig tart, mire bevétele lesz, de ugyanez a helyzet a növénytermesztésnél is). Mondjuk ez akkor nekem is jól jött, egyösszegben nagyobb bevétel.

2011. okt. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mégis milyen összegek közt mozog? Havi 10-20 ezer? vagy több? Mint mondtam kezdő kis vállalkozás, nem keresnék milliókat. Mi az átlagban elkért összeg?
2011. okt. 27. 19:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok összeget mondani. Teljesen más itt nálunk a dél-Alföldön, mint pl. Sopronban, vagy éppen Pesten, vagy Borsodban. Azt sem tudom, te merre laksz, és ott mennyit szoktak kérni. Keress egy könyvelőt és kérdezd meg. Ha sokallod amit kér, beszélj másikkal is. Majd látod, hogy arrafelé mennyiért csinálják.
2011. okt. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy milyen összeget kér a könyvelő, nagyban függ attól, hogy mit kell neki csinálnia a cégben, vállalkozásban. Ha csak 2-3 számlád van havonta, azt nyilván elvállalja olcsón, de ha napi szinten van 20-30 számlád, azért már el fogja kérni a magasabb összeget. De én sem tudok összeget írni. Érdeklődj. Az ismerősi körben tevékenykedő könyvelőket én is ajánlom, mert az ismerőstől eleve meg tudod kérdezni, hogy elégedett-e vele vagy kontárkönyvelő. Ha az utcáról bemész egy könyvelőhöz, azt előre nem tudhatod, hogyan dolgozik.
2011. nov. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha esetleg Veszprémben jó lenne a könyvelő, akkor nagyon jót tudnék neked ajánlani. A cég, ahol dolgoztam, vele dolgoztatott, kitapasztaltuk a munkáját. Aztán saját kft-t alapítottam és vele könyveltetek. Pontos, precíz, segítőkész, figyel minden apró dologra.
2011. nov. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!