Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kinek volt már 18 évesen...

Kinek volt már 18 évesen vállalkozása és mára mennyi bevételt termel? Hány év telt el azóta? Ki akar vállalkozást ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Kérdés, mit nevezel vállalkozásnak? Üzletelést vagy bejelentett vállalatot?


Én már egészen kiskoromban azt akartam.

Igazi, hivatalos értelemben vett vállalkozásom soha se volt.

Ellenben már általánosban is üzleteltem pénzért és stb-ért is. A közép suliban pedig erdei termékekkel kereskedtem. Meg kölcsönöket adtam kamatra és aranyat vettem. Akkoriban elegendő volt az őstermelőit kiváltani.

Jelenleg is van egy vállalkozásom, de nem tudtam bejelenteni. Próbáltam, csak hát a tevékenysége miatt az APEH jogászai és több könyvelő is széttárták a karjaikat és azt mondták, passz. Max forgalom után lehetne, de az se egyszerű, pedig amúgy legális a dolog. Viszont nincsen ilyen tevékenységi kör a magyar jogban.

Négy hónap után havi 50 ezer passzív jövedelmet termel, de ez az összeg akár milliós is lehetne, ha foglalkoznék vele. Most nem igazán érdekel. Nekem az 50 is elegendő ebből a vállalkozásból. Mivel egy ingadozó árfolyamú termékre épűl, úgy érzem nem érdemes időt ölni bele. (Én időben mérem a dolgokat.)

Ezen túl főbérlőként kivettem egy lakást és 30-ért adok ki egy szobát.

2012. jan. 1. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előző történek picit sántít nekem több ponton is de nem szólok bele :)

"Ki akar vállalkozást ilyen fiatalon?"

elég hülyén megfogalmazott kérdés, de szerintem azokon kívül akik újgazdagnak születek és apuci anyuci alájuk tesz mindent.

akiknek 22-35évesen jól menő cégeik vannak már mind vállalkozott 18évesen.


"Kinek volt már 18 évesen vállalkozása és mára mennyi bevételt termel?

Hány év telt el azóta"



én 18kezdtem 3éve és kb 1hónapja kb 240.000Ft ból

Jóval többet keresek mint Magyar országon a munkavállalók 99%-a megtudom magamnak adni azt az életszínvonalat amit én szeretnék (még apámnak is én bérelek egy házat)

egyértelmű, hogy ez egy előny aszámomra

2012. jan. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

18 évesen kezdtem saját vállalkozást. ( vendéglátóipar )


A mai mérlegem: Átlagosan 80-90 fő ( nyáron kb 130 fő ) saját munkavállaló, egy energiaital cég prémium dealer szerződése, autsztriában bejegyzett kft és folyamatos terjeszkedés Itthon, Ausztriában és Szlovákiában. Saját gyümölcspárlatok értékesítése 5 országban. Vendéglátóipari tanulók oktatása az ország egyik legmodernebb konyhájában, mindezt önzetlenül és ingyen teszem.

2012. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Volt bár nem 18 évesen hanem 23 évesen.


Saját kétkezi munkámmal építettem fel az üzlethelyiséget!


Beleraktam kb 1,2 millió ft ot.


Majndem egy évet vártam a működési engedélyemre mire kiadta a rohadt önkomrányzat, közben meg ketyegett atb-m mint geyéni vállalkozó.


Végül nagynehezen megnyitottam de már alig maradt nyitó árukészletre való.


Aztán egy hónap múlva bejelentették az első gyurcsány csomagot, és a 2x es minimálbér utáni járulék fizetést, és azzala lendülettel a januári pangás közepette be is zártam az egészet.


Nyáron meg örültem hogy kivette egy marha potom 20 ezer ft ért a helyiségemet és fél év alatt lelakta.

2012. febr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
En is ugy jartam mint a negyedik. A sporolt penzembol megjavitottam a hazamat, fel evbe telt mire csinaltam egy valllakozast ami nem ment, vegul bezartam. Most kiado a hazam es munkat keresek. Kb olyan 800.000 Ft-ot elkolthettem volna jobbb dolgokra is.
2015. szept. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!