Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Skociaban hogyan lehet egyeni...

Skociaban hogyan lehet egyeni vallalkozo az emberbol?

Figyelt kérdés
Kulso szigeteles es burkolas kb., mar dolgozunk benne alkalmazottkent, jo lenne maganban csinalni. Hol, hogy kell elindulni, mit kell csinalni, beszerezni (papirok, stb)?
2008. márc. 31. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem, hogy miért kell "Skóciában" egyéni vállalkozónak lenned. Mivel EU, így a magyar egyéni vállalkozói igazolványod is teljesen megfelelő, a magyar adószámod mellé az APEH-től meg kell igényelni az EU-s adószámod aktiválását (amely az adószámod első kötőjel előtti része és az elején a HU karakter lesz). Kb. ennyi a művelet, ezt térítésmentesen tudod megtenni.


Amennyiben külföldön dolgozol, és EU-s cégnek, akkor ha igazol EU-s adószámot, ÁFA-mentes számlát adsz (majd ő Skóciában önbevallásban leadózza), ha nincs EU-s adószáma, akkor olyan, mintha a szomszéd néninek dolgoztál volna.


Erről szól az Unió...

2008. márc. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt.


Lehet, hogy nem irtam le egyertelmuen, hogy mar kint vagyok, alkalmazottkent dolgozom egy Skot cegnek, itt szeretnem kivaltani a vallakozoit, hogy ne kelljen hozza hazamennem.

2008. ápr. 1. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!