Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Munkanélküliből vállalkozóvá...

Munkanélküliből vállalkozóvá szeretnék válni. Ehhez a 6 hónapi minimálbért pályáznám meg. Ha egy hónapban nincs munkám, azaz bevételem, csak a támogatásként kapott minimálbérem, milyen és mennyi járulékfizetési kötelezettségem van?

Figyelt kérdés
Cserépkályha- és kandallóépítő szeretnék lenni. A végzettséget megszereztem, s 2 évig jártam egy mester mellé - tanulni. Van is erre az évre 10 előzetes megrendelésem, de a fűtési szezon végéig, április elejéig nincs munkám. Érdemes- e megvárnom a pályázat benyújtásával ezt az időt? Tartalékaim elfogytak, ellátásom már novemberben megszűnt, lejárt.
2012. febr. 5. 22:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha egyéni vállalkozó vagy, teljesen mindegy, hogy van-e bevételed, vagy sem a hónapban, a járulékokat legalább a minimálbér után meg kell fizetned. Sőt, január 1től már egyes járulékoknak nem is a minimálbér, hanem a minimálbér 112-150%-a az alapja.

Szerintem várd meg az áprilist, már csak azért is, mert március-áprilisban ki szoktak adni olyan pályázati lehetőséget a munkaügyiben, hogy ha önfoglalkoztató leszel, akkor vissza nem térítendő támogatást kaphatsz. (a bér- és járulék támogatáson felül)

Addig igényeld meg az önkormányzattól a foglalkoztatást helyettesítő támogatást (régebben bérpótló juttatás)

2012. febr. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!