Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fotós vállalkozás indításához...

KISMA21 kérdése:

Fotós vállalkozás indításához szükséges valamilyen végzettség/papír? Vagy elegendő a tudás is ahhoz hogy például egyéni vállalkozó legyek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is gondolkoztam hogy kibővítem ezzel a szolgáltatással a vállalkozásomat. Akkor azt mondták, hogy kell lenni valamilyen tanfolyam elvégzéséről szóló dokumentumnak, ilyet az Elo-nál el lehet végezni.De azóta már lehet, hogy OKJ bizonyítvány is kell. Nem Mexikóban vagyunk sajnos, ott akár nőgyógyász is lehetsz papír nélkül is csak lényeg, hogy érts hozzá. Én magam is meglepődtem mikor ott jártam.
2012. febr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem olyan régen megváltoztak a jogszabályok, ma már nem kell hozzá végzettség, csak olyan vállalkozási körök esetén kérnek papírt, mint pl. az egészségügyi szolgáltatások. :)
2012. febr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez jó hír ha tényleg így van, de tegnap felhívtam a helyi okmányirodát és rákérdeztem, hogy kell-e OKJ-s végzettség a fotós v. eseményrögzítő vállalkozás indításához (pld-ul ha egyéni vállalkozó szeretnék lenni) és ott azt mondták, hogy igen, kell OKJ-s végzettség. Akkor ezek szerint nem tudnak a jogszabály megváltozásáról?
2012. febr. 24. 10:24
 4/7 anonim válasza:

Szia! Tudnád egy picit részletezni, hogy mit mondott?


Én olyat hallottam, hogy vannak rokon szakmák is, amivel "alkalomszerűen", tehát nem életvitelszerűen vállalhatsz fotós tevékenységet (értsd: kiskapu). Az esküvő videósra esetleg nem kérdeztél rá?


Én is szeretnék fotós vállalkozást indítani, de két évig az iskolapadban görnyedni egy papírért semmi kedvem.

2012. febr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia! Ezt a rendeletet találtam:

[link]


[link]


Nem sok jót vetít előre. :( Ha jól értelmezem "Fényképész és fotótermék kereskedő" OKJ-s végzettség nélkül a magyar állam szemében NEM vagy fotós, tök mindegy, hogy fotózol vagy 15 éve, nagydíjas lehetsz a sajtófotó pályázaton is, de vállalkozni nem vállalkozhatsz, mert nincs róla papírod. Biztos nem az oskolák kartellezték ki...


Szóval két út áll előttünk:

a.) Jövőre próbálsz bekerülni államilag támogatott esti képzésekbe, vagy keményen fizeted a költségtérítést. Az elkövetkező másfél-két évben még esélyed sincs vállalkozást alapítani.

b.) A fekete piacon maradsz. Így gyakorlatilag az állam b*ssza tökön magát, mert kiváltanád te a vállalkozóit, de ők nem engedik, mert szaroznak itt holmi nyavalyás OKJ-kkal.


Ennyi.

2012. febr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem találtam meg a jogszabályt... én a könyvelőnket kérdeztem meg anno, mert be kellett venni a tevékenységi körbe.
2012. febr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok!

Én úgy tudom nem kell hozzá végzettség, mert művészetnek számít.

2012. febr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!