Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha elmegyek bejelneteni magam...

Ha elmegyek bejelneteni magam meg kitöltöm a papírmunkákat meg megcsináltatomom amit kell akkor én már vállakozó vagyok? Vagy mi kell hozzá pontosan?

Figyelt kérdés
Szval szakma meg minden megvan lenne egy jó barátom/társam akivel tudnám csinálni,elvállalni a munkákat.
2012. ápr. 22. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Előbb legyen megrendelésed, legyen meg, mennyit fizetnek, és utána tudod kiszámolni, hogy megéri-e vállalkozóként dolgoznod, mert ugye saját magad munkáltatójaként rengeteg járulékot kell fizess a vállalkozói státusz után.

Ha a megbízó hajlandó megbízásos szerződéssel vagy munkakönyvvel foglalkoztatni, akkor nehogy kiváltsd a vállalkozóit!:) Sokkal jobban jársz anyagilag.

2012. ápr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

jó köszi :)

De akkor nem jó mert feketén dolgozok az meg megint csak rossz :(

A másik meg,hogy szeretnék majd olyat,ha sikerülne a dolog,hogy felveszek egy embert aki helyettem megcsinálja a munkát még én otthon vagyok/egy másik helyen festek és akkor úgy kifizetni őt a többi az enyém :)

Sok az elvárásom ? :( Am szobafestő,mázoló,tapétázó lenne a tevékenység.

2012. ápr. 22. 22:07
 3/7 anonim válasza:

"De akkor nem jó mert feketén dolgozok az meg megint csak rossz :( "


Mért lenne rossz?

2012. ápr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem feketén.

Megbízásos szerződéssel vagy munkakönyvvel.

Előbb kerülj tisztába a munkajoggal, azután vállalj csak munkát!:) Kevered itt a jogi dolgokat.

2012. ápr. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mert ha feketén dolgozok akkor az nem megy bele a nyugdíjba :S
2012. ápr. 23. 00:56
 6/7 anonim ***** válasza:

De ha megbízásos szerződéssel dolgozol akkor már nem feketén dolgozol. Kapis?


"Én nem lennék benne olyan biztos, hogy te még kapsz nyugdíjat, de szerintem ez a III. magyar köztársaság sem húzza már sokáig."

2012. ápr. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egyéni vállalkozás egy drága mulatság. Méghozzá azért, mert saját magadnak kell előteremtened magad után a járulékokat. Ha meg alkalmazottad is van, akkor meg az utána lévő járulékokat is.


Tehát ha valaki munkaszerződéssel, vagy megbízásos szerződéssel akar és tud is foglalkoztatni, akkor inkább azt vállald el, ne pedig egyéni vállalkozásba kezdj. Viszont, ha a magad ura akarsz lenni, arra teljesen jó az egyéni vállalkozás, hangsúlyozom jelentős járulékteher mellett.


Ha kiváltod a vállalkozást, akkor megteheted, hogy felveszel valakit magad mellé alkalmazottnak. Ebben az esetben Te munkáltatóként is funkciónálsz a felvett alkalmazott szempontjából. A bérezés, a munkavégzés stb. a kettőtök megállapodásának kérdése figyelembe véve a minimálbér kötelező előírásait, és persze a Munka Törvénykönyve rendelkezéseit is.

Hogy Te egy munkát mennyiért vállalsz el, és abból mennyi bért fizetsz ki a "másiknak", az egy üzleti kérdés. Ha neki is megéri, és Te is tudsz hasznot hozni belőle, akkor ám legyen.


Más előírások vonatkoznak egy megbízásos szerződéssel elvállalt munkára, és mások egy munkaviszonyos szerződésre. Amíg nem vagy tisztában a jogi fogalmakkal, azok vonzataival, addig ne vágj bele semmibe, mert érhetnek meglepetések.

2012. ápr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!