Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozást szeretnék,...

Vállalkozást szeretnék, előtte még van egy-két akadály, így hogyan?

Figyelt kérdés
Egyenlőre a vállalkozás még odébb van. Legfőbb ok, hogy még nem vagyok 18. Honlapokat szeretnék készíteni megrendelésre. Elméletileg törvényesen(jogszerűen?) ezt csak megbízási szerződéssel csinálhatnám. Na már most ennek van egyáltalán más módja? Ha nincs, akkor marad a megbízási szerződés. Ennél mit kell feltüntetnem a honlapon? Lehet elektronikus is vagy muszáj lesz nyomtatgatnom? Igazából hogyan zajlik így ez az egész?

2012. máj. 30. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem neked elég az egyéni vállalkozói is.

Ha továbbtanulsz, akkor az adózás is nagyon barátságos :)

Egy könyvelőt kérdezz meg, mert ők mindennek a megmondói!


Én is ev vagyok, alanyi mentes.


f20

2012. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én már most megmondom hogy nem fogsz tudni megélni belőle. Alapból telítette a piac weboldalakat gyártó kisiparosokkal ne meg cégekkel akik egy webshopot összedobnak pár óra alatt.


Nem beszélve a havi 60-70e es kiadásról magad utána, ha van bevételed ha nincs. Persze ha továbbtanulsz akkor jár valami "kedvezmény" de akkor is.

2012. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha továbbtanul, akkor csak a bevétele után kell fizetni minimális adót és ha alanyi mentes, akkor az ÁFA -val sem kell foglalkoznia.


Nagyon sok kis cégnek gondot okozna 200-300eFt -os kiadás és inkább megbíznak egy diákot, akár feketén is, hogy dobjon össze egy honlapot, töredékáron. Meg nem fog belőle élni, de zsebpénznek jól tud jönni egyetem mellett.

2012. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
de akkor ezzel az erővel minek vállalkozás ha amúgy is feketén fog dolgozni. Bár ha saját maga ellensége akkor felőlem csinálja.
2012. máj. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, a másik része, hogy se számla, se vállalkozás, se megbízási szerződés. Ha így csinálom baj lesz belőle?
2012. jún. 1. 18:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki feljelent akkor igen, ha nem akkor nem.
2012. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ki és miért jelentene fel? Pl.: honlapkészítő cégek konkurenciacsökkentés végett

Ha valaki feljelent mire számíthatok?

2012. jún. 1. 21:09
 8/8 anonim ***** válasza:

-rosszakaró konkurencia

-ha netán befutsz és 4 fekete bmw-d áll a ház előtt akkor akár a szomszéd is

-az akinek nem adsz számlát

-vannak próbavásárlók a neten is, nem csak a piacokon!


mire számíthatsz?


Több mint való pénzbüntetésre.

2012. jún. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!