Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jogilag megtámadható a bérleti...

Laciiika kérdése:

Jogilag megtámadható a bérleti szerződés?

Figyelt kérdés

A bérleti szerződés egyik pontja kimondja, hogy "a bérlő köteles a helyiséget rendeltetésének megfelelően ÜZLET céljára használni". A lényeg az üzlet szón van, ugyanis 2db konnektoron kívül nincs benne semmi. Nincs víz, nincs wc, nincs fűtés (egyszer lakótelepi kerékpár tároló volt). Hivatalos papírokat ugyan nem láttam, de szerintem ezt a helyiséget soha senki nem nyilvánitotta üzletté.

Olvastam valami jogszabályt, hogy ha a szerződés tárgya (az üzlet) nem valós, akkor a szerződés is semmisnek tekinthető. Viszont nem vagyok jogász.. Van valakinek valami infója ezzel kapcsolatosan?



2012. jún. 18. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:
A szerződésjogban meg kell különböztetni a semmisséget (ez automatikus, ha valami nagyon durva szerződésszegés történt) és a megtámadhatóságot (az érdekelt fél bíróságon kezdeményezhetni a szerződés érvénytelenítését). Bár én sem vagyok jogász (csak tanultam jogot), szerintem ez amit leírtál megtámadhatósági ok.
2012. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget. Közben még egy érdekes dologot észrevetem.

A szerződés szerint a bérleti díj x+áfa, amiről kaptam is a számlákat. Majd egyszer csak a kedves bérbeadó alanyi adómentes lett. Ez után az általa kiállított számlákból az áfa tartalom már nem kimutatható, nem elszámolható.

Természetesen ezt az apróságot velem nem közölte.

Szerintem ez elég egyoldalú módosítás, amiről illett volna engem is tájékoztatni, mivel a szerződés feltételeit megváltoztatta.

Ez lehet ok megtámadásra vagy semmissé tételre?

2012. jún. 19. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!