Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Decemberben lefoglalta az...

Decemberben lefoglalta az autómat az APEH. A végrehajtó kérte, hogy küldjem a törzskönyvet persze nem küldtem mert nincs már régen meg a gépkocsi törzskönyve. Azóta sem történt semmi. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Az autót használom és azóta már régen megszüntettem a vállalkozásomat. Kb 700 ezer a tartozásom járulék nemfizetése miatt. Most ilyenkor mi van?

Nem viszik a kocsimat? Nem kell nekik? Miért nem jelentkezik a behajtó? Mit tegyek?


2012. jún. 20. 06:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
12%

Ne aggódj, nem fogják a kocsit elvinni.


Az van, hogy az az apekos aki vitte az ügyedet eredetileg, kiadta behajtásra tartozásod, mert nem fizettél a megkeresésekre és a felszólításra, nem volt ismert bankszámlád, amit inkasszózhattak volna. Itt a behajtást egy másik apekos végezte, aki eredménytelen volt, mert nem tudott lefoglalni semmit. Ez a behajtó apekos, már rég visszaadta az egész ügyet az eredeti ügyintézőnek, azzal a zárolással, hogy nem tudta behajtani, mert nem volt mit elvinni. A behajtásnak vége, és a behajtási cselekmény lezárult. Jó esetben kapsz egy levelet, hogy behajthatatlan és szóljál ha lesz pénzed. Ha nem kapsz, ilyet az nem jelent semmit, de évente fog jönni egy levél, amiben közlik a tartozásod, ami növekszik a kamatokkal. Aztán egyszer csak eltünik a tőke és a kamatok maradnak, de jó esetben nem lesz újjabb végrehajtás ellened. ha más ügyben ismételt behajtást rendelnek el, akkor ezt is kérik majd. Csak ebben az ügyben nem keresnek többet.


Az elévülés elött valelyik megyében (hajdu) az a gyakorlat, hogy még egyszer ránéznek az illető anyagi helyzetére, hátha lehet lopni már tőle.


ne fossál és ne törődj vele. Az elöttem lévő csak ijesztget.


A kocsit nem köröztetik, ez csak egy-két alaklommal történt. ha köröztetnék, akkor már rég lefoglalták volna, mert a kamerák csodákra képesek...

2012. jún. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Kössz az utolsó választ! Én is ezt illetve nagyon hasonló sztorikat hallottam olyanoktól akik már keresztül mentek ezen. Csak azt nem tudom, hogy miért ijesztegetnek olyan emberek mint az előtted kommentelő. Lehet ő is csak egy rosszindulatú APEH-os. :))
2012. jún. 21. 15:58
 13/13 anonim ***** válasza:
12%
ezek ilyen elvarázsolt közalkalmazottak. A saját járanddóságának az elfolyását látja amikor valaki tartozik az államnak. Az a pénz amit tőled nem tudnak beszedni az ő pozicióját rontja, mert az államkasszából ő részesedik. ha nincsen pénz az államkasszában, nem kap fizetésemelét és bútort az irodába, meg ilyesmi. Beszedni nem tudják, mert ilyen mint te vagy legalább 300.000 embert érint. Nincs vagyonod, feketén dolgozol, bekaphatják. Még a leveleikre se kell válaszolni. egyszer majd csődbemennek, lehet hogy holnap
2012. jún. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!