Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mivel tanuló vagyok, ezért...

Mivel tanuló vagyok, ezért nem lehet magánvállalkozó. Annak lehet következménye, ha valamelyik szülőm nevén fut a vállalkozás, de természetesen mindent én intézek utána?

Figyelt kérdés

Egy informatikával kapcsolatos vállalkozást szeretnék indítani (szerviz, tuning, ...), de, mivel egyetemista vagyok, nem lehetek magánvállalkozó.


A vállalkozói engedélyt és a vállalkozást tehát névlegesen az egyik szülőm vállalná fel, de természetesen a vállalat ügyeit, a megbízásokat és az ügyfélfogadást én intézném.


És, mivel nem lennék sem alkalmazott (tanulói jogviszonyomból kifolyólag ugye alkalmazott sem lehetek), sem pedig tulajdonos, ergo "feketemunkás" így lehet valami következménye a dolognak?


A vállalkozás a saját házunknál volna, külön üzlethelyiség nélkül.


(Természetesen a vállalat adóbevallását, és minden egyéb iratát a "tulajdonos" szignózna a saját kezével.)


2012. júl. 26. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid valamelyike rendelkezik olyan szakképzettséggel, ami a vállalkozás szerinti tevékenységhez szükséges, akkor ő nyugodtan kiválthatja a vállalkozóit, ő vesz ki jövedelmet a vállalkozásból, ő ír alá a vállalkozás nevében, ő bocsátja ki a számlát. A közös háztartásban élő családtag a vállalkozásban végezhet munkát, őt nem kell alkalmazottként bejelenteni. Ez nem számít fekete munkának. A fontos tehát, hogy legyen a vállalkozáshoz megfelelő szakképzettség és te semmilyen fizetést hivatalosan ne húzz belőle. Te ott sem vagy, csak dolgozol, azaz segítesz apunak vagy anyunak.
2012. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. júl. 26. 21:00
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Attól, hogy egyetemista vagy, még lehetsz egyéni vállalkozó.

A tb-t fizeti helyetted az iskola, tehát sokkal jobban jársz :)

2012. júl. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Ezt honnan veszed, hogy nem lehetsz vállalkozó? A barátnőm egyetem mellett egyéni vállalkozó. Vagy két éve legalább. Kérdezz meg egy könyvelőt sztem.


Amúgy mehet a szülő neve alatt simán, de felesleges.


[link]

2012. júl. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni vállalkozó. Egyetemistaként hallgató vagy, nem tanuló.

Sem a tanulói, sem a hallgatói jogviszony nem zárja ki, hogy egyéni vállalkozó légy, vagy munkaviszonyt létesíts.


"A közös háztartásban élő családtag a vállalkozásban végezhet munkát, őt nem kell alkalmazottként bejelenteni. Ez nem számít fekete munkának"

Ezt segítő családtagnak hívták, de idén január 1-től megszűnt ez a lehetőség. Aki eddig segítő családtag volt, vagy valamilyen munkavégzésre irányuló jogviszonyban (munkaviszony, megbízási jogviszony, egyszerűsített foglalkoztatás) dolgozik tovább a családi vállalkozásban, vagy feketén.


"Természetesen a vállalat adóbevallását, és minden egyéb iratát a "tulajdonos" szignózna a saját kezével"

A vállalkozás nem vállalat, az adó és járulék bevallásokat elektronikusan kell beküldeni, nem kell szignózni.

2012. júl. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagy Bárki, kifejtené ezt bővebben? Mert amikor volt főállásom, EV-ban gondolkodtam, mivel nem kellett volna jóformán semmit fizetnem. Most nincs főállásom, nappalis hallgató vagyok, mivel kéne kevesebbet fizetnem, mintha nem lennék? Mert szerintem egy TB fedezettség azért annyira nem vesz le nagy gondot egy vállalkozni kívánó válláról... Nem?

Köszi!

Egyébként Kérdező tuti nem zárja ki.

2013. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!