Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozást tudnék...

Kriszta1121 kérdése:

Milyen vállalkozást tudnék indítani, ami eltart engem és 3 picurka gyerekemet?

Figyelt kérdés

Egyedül maradtunk 3 pici gyerekemmel (a legnagyobb 5 éves), semmi segítség senkitől, volt férjem 200km-re költözött, szüleim meghaltak.

Mivel nekem kell ellátni napi szükségleteiket a gyerekeknek, így kizárt, hogy kötött munkaidőben visszamehessek dolgozni, viszont vhogy fel kell nevelnem őket.

Van valamenni tőkém, ca. 2 millió Forint. Eddig építőiparban dolgoztam, ez a szakmám is.

Most vállalkozást szeretnék alapítani, hogy némileg a saját uram lehessek "kötetlen" munkaidővel.

Tudtok tanácsokkal/ötletekkel segíteni?

Akár még kocsmát is nyitok, ha az eltart minket!

Budapestiek vagyunk!

Előre is nagyon megköszönök minden segítséget!



2012. aug. 28. 22:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Nincs valami amiben jó vagy? Mostanában azt hallom, hogy a műkörmösök elég jól keresnek.
2012. aug. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyet - amihez ÉRTESZ.


Ha olyasmibe kezdesz amihez nem értesz akkor garantált a bukta.

2012. aug. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

Kemény dolog. Sajnos itthon nagyon megnehezítették a kisvállalkozók dolgát. Az jó, hogy van tőkéd, de nagyon gyorsan föl kell futtatni a vállakozást, különben az adók elviszik az összes pénzed.

Kocsma jó ötlet lehet, vagy mostanában még a pizzéria az, ami úgy látom, hogy megy. De fontos, hogy ne totál ismeretlen dologgal foglalkozz, mert abban nem leszel sikeres. Gyerekekkel külföldre menni dolgozni nagyon nehéz, pedig talán ez volna a legjobb megoldás.

Javasolni csak azt tudom, hogy kérdezz körbe kisvállalkozókat, kinek hogy megy és abból vonjál tanulságot, mivel érdemes foglalkozni...

2012. aug. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Mérnök vagyok, de sajnos az teljes embert kíván és sok-sok időt.

Nekem vmi olyan kellene, amibe ki-be tudok ugrálni, dolgozni fél órát, aztán rohanni a gyerekekért úgy, hogy a munka mégse álljon le, tehát mindenképpen alkalmazottal.

Ezért szeretnék vmi egyszerűbb vállalkozást!

Szerintetek?

2012. aug. 30. 12:28
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
lottózó, ha találsz egy frekventált helyet, ahol még nincs a közelben másik lottózó
2012. aug. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, én nem tudok ötletet, mert nem értek hozzá, de a kérdést olvasva elkezdtem értetek aggódni. A gyerekek apja fizeti a gyerektartást a gyerekek után? Ha nem fizeti, akkor kérheted az államtól, hogy előlegezzék meg, és ők fizetik neked, ők meg levonják az apjuk fizetéséből.
2012. szept. 2. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
Mekkora a havi jövedelemigényed?
2012. szept. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Hát kb. 200e kéne ahhoz, hogy biztonságban tudjam nevelni a gyerekeket, nem vagyunk extra igényűek, de az apa támogatása elég bizonytalan, így csak a családi pótlékkal számolhatnánk ezen felül.

Tudsz valamit?

2012. szept. 6. 09:34
 9/22 anonim válasza:
Igen, pontosabban tudtam volna mivel hirtelen elkapott az ötletroham, de aztán gondolkozván egy kicsit a dolgon amit kitaláltam, már nem látszik annyira jónak mint amikor eszembe jutott.
2012. szept. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Hát a kocsma, üzlet, étterem pont nem az, ahol csak úgy be lehet csukni fél-1 órára...mert szabályozva van a nyitvatartás. Vagy veszel fel még 2 alkalmazottat, de az ő bérüket is ki kell gazdálkodni akkor, nem beszélve arról, h mindegyik nyitásához OKJ üzletvezetői tanfolyam kell (1 év)2 millióból amúgy se lehet berendezni se egy kocsmát, meg ugye ilyen-olyan engedélyek beszerzése (Ántsz), se venni egy üzlethelyiséget.Kocsma, pizzéria nagyon költséges.
2012. szept. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!