Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen engedélyeket kell...

Milyen engedélyeket kell beszerezni és hol kell bejelenteni ha egy cég saját webáruházat szeretne működtetni?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag arról lenne szó, hogy egy meglévő, hagyományos kereskedelmet végző vállalkozás a weben keresztül is szeretne értékesíteni.

2012. szept. 20. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Ehhez nem kell semmi, ha amúgy már minden megvan a céghez. Meg kell csináltatni a webshopot és adni el az árut. Nem kell külön bejelenteni hogy van egy webshopotok, max a vevőknek lehet ajánlani.
2012. szept. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
"Csomagküldő, internetes kiskereskedelem" tevékenység felvétele is kell.
2012. szept. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ssx44,


Köszönöm a válaszod.

Én úgy tudom, hogy azért ez nem ennyire egyszerű. Sajnos.

Nem tudom (még) pontosan, hogy mi a menete..., de mivel a webáruházas értékesítésnél, adatokat kérnénk be, azokat tárolnánk, kezelnénk... ehhez pedig szükséges valamilyen engedély vagy bejelentés, hogy mi ezt szabályosan végezhessük.


Én tudom, hogy sokan (boldog-boldogtalan) abban a hitben élnek, hogy akár vállalkozási engedély nélkül is csinálhatnak és működtethetnek egy webáruházat, mert ugye technikailag ennek semmi akadálya nincs, csak pénz vagy programozói tudás kérdése, de azért ez nem így van.

És erről a webáruház programokat készítők sem (mindig) tájékoztatják a megrendelőiket, mert úgy gondolják, hogy azok tisztában vannak a kötelezettségeikkel.


Persze nekünk, mivel már működő és hagyományos kereskedelmet folytató vállalkozásról van szó, ezzel nincs gondunk.


Csak egyéb információk hiányában itt megrekedtem.

2012. szept. 20. 15:20
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az adatvédelmi bejelentésre gondolsz, akkor az is kellhet. (Azért a feltételes mód, mert a szakértők is találgatják, hogy egy webáruház esetén ez szükséges-e.)


Ha viszont hírlevelet is akarsz küldeni, ahhoz kell.


Űrlapot itt találsz: [link]

2012. szept. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, erre gondoltam!

Illetve a "Csomagküldö...." hozzászólás is hasznos volt.

2012. szept. 20. 17:12
 6/9 KontorNET válasza:
A területileg illetékes önkormányzatnál is be kell jelenteni. A bejelentés illetékköteles. Ha rákeresel a törvényeswebáruház szóra google-be sok hasznos infót találhatsz (van egy ingyenes összefoglaló oldal, url-t nem írok, mert törölni fogják).
2012. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megtalálom. :)
2012. szept. 21. 11:57
 8/9 anonim válasza:
Mit árulnál? Attól is függhet a dolog!
2012. szept. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Előzőnek,

Mennyiben függ tőle?

Mint írtam, a vállalkozás jelenleg is folytat kereskedelmet.

Értelemszerűen rendelkezik minden olyan engedéllyel, jogosítvánnyal, ami a meglévő termékköre értékesítéséhez szükséges.

2012. szept. 23. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!