Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 3300 alkotó mellett érdemes...

3300 alkotó mellett érdemes regisztrálni a Meskára eladóként?

Figyelt kérdés
Régóta készítek saját tervezésű dolgokat családomnak, ismerőseimnek, szeretnék pénzt is keresni vele. Milyen lehetőségeim vannak a Meska mellett, ott ugyanis 3300 alkotó kínálja portékáját, kicsit reménytelennek tartom, hogy kitűnjek közülök.

2012. dec. 14. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát vagy ez, vagy csinálsz egy saját vállalkozást webshoppal, aztán azt meg neked kell reklámoznod, meg viselned a vállalkozói lét minden nyűgét (hogy akkor is fizetned kell havonta vagy 60 ezret, ha nulla bevételed van).


Egyébként szerintem a Meskán még mindig könnyebb kitűnni a 3300 alkotó között, mint a vaterán és társain, bár az is szempont, hogy a vatera féle oldalakat sokkal többen látogatják, így van rá esély, hogy aki arra téved, megveszi sokkal többért mint a Meskán, mert azt meg nem ismeri.


Döntsd el :P

Lehet egyszerre mind a kettő is, aztán meg vaktyúk is talál szemet...

2012. dec. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem várj vele egy kicsit. Most már a karácsonyi dömpinget lekésted, januárban nem nagy forgalom van. Inkább várj szerintem vele pár hónapot.
2012. dec. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha esetleg még valakinek van véleménye, szívesen olvasom.
2012. dec. 15. 09:45
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Csak azt vedd figyelme be, hogy a vaterán kereskedni, ugyanolyan gazdasági tevékenység, mintha vállalkozást nyitnál.

Jövőre az összes vaterás, jófogás, meg teszveszes ember, aki szabályt szegett, illetve kereskedett, azt behívják a NAV-hoz. Szóval vigyázz!

2012. dec. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Franky:

ezt hogy érted?

2012. dec. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Van itt egy csomó megválaszolt kérdés a meskás adózással kapcsolatban, csak keress rá a meska szóra...


A karácsonyi dömpinget szerintem hiba kihagyni. Nekem van úgy, hogy már november elején be kell zárnom a meskás boltomat, mert minden időmet kitöltve sem tudom elkészíteni karácsonyig a megrendeléseket. December 16-17-én postázott dolgok, már nem biztos, hogy oda érnek időben!

2013. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
negyedik válaszoló természetesen jó nagy hülyeséget mondott, ne vegye komolyan senki, az idevonatkozó szabályozásokhoz alkalmazkodva magánszemélyként is lehet a neten, a felsorolt aukciós és hirdetési oldalakon árusítani (évi 600 000 ft-ig) adószám és minden egyéb macera nélkül. /és nem fog behívni a NAV/
2014. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aha. Meg tudod mutatni a törvényt. Mert én meg tudom mutatni azt, amiről te beszélsz, de ott csak a megunt dolgaidat lehet 600 ezerig eladni.

Egyszeri max kétszeri leadásra van lehetőséged, de 200 ezer forint lehetséges.

Mivel a bankszámlákat márciustól hozzácsatolják a nav rendszeréhez, bármilyen utalásról, ami a számládra jön előbb tud a nav, mint te.


Most magán szektorban dolgozom, de előtte a navnál dolgoztam. Olyan emberekre vadásztam mint a kérdező. Ez volt a feladatom. Sőt idén januártól a nav beruházott egy olyan rendszerbe, hogy ha a céged fejleszt egy programot, akkor azt képes megvizsgálni, hogy milyen részekből épül fel, és mikor készültek. ÉS még csak jelen sem kell lenniük.

Sokan kerülnek bajba olyan emberek miatt, mint, aki nyomatja a h_lyeséget a neten, és mikor elkapják őket, akkor jön a szöveg: "de a neten valaki azt mondta..."

Szóval hagyjuk az okoskodást. Nézz utána. Ebben a kategóriában ezt már számtalanszor ezt kitárgyaltuk. Keress vissza tavalyi dolgokat. ÉS ne tedd tönkre más emberek életét.

2014. febr. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!