Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szükséges jogi lépések?...

Bi©om4 kérdése:

Szükséges jogi lépések? Internetes jogvédett tartalom terjesztése ellen.

Figyelt kérdés

Tisztelt GYK oldal felhasználói. Van egy kis könyvkiadó vállalkozásom, és szomorúan tapasztaltam, hogy az egyik általunk kiadott könyvet feltöltöttek egy internetes portálra, ahonnan ingyenesen letölthető.

Nem torrent oldal, hanem kifejezetten nyomtatványok terjesztésére szolgál, így első lépésként felkérhetjük az oldalt a tartalom törlésére. De mielőtt ezt megtennénk szeretnénk a feltöltő felhasználót valami úton módon utolérni és szankcionálni.

Ahhoz szeretnék segítséget kérni, hogy melyik szervezetnél kell bejelentést tennem ilyen ügyben. Ha valakinek volt már hasonló tapasztalata, akkor legyen kedves segítsen nekünk. Minden apró segítséget köszönök.



2013. febr. 10. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia A rendőrségen tudsz feljelenetést tenni, de hogy vissza tudják -e nyomozni, szerintem kétséges.
2013. febr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Első lépésként te csak ne szankcionálj, arra van a hatóság és a bíróság. Jól néznék ki, hogyha az emberek elkezdenének "szankcionálgatni".


Második lépésként pedig ott a sz@rházi artisjus, tessék őket felkeresni, ők a magyar szerzői jogvédelem . Azért vonják a kemény pénzeket gyakorlatilag már mindenből, hogy az ilyen esetekben jogsegélyt nyújtsanak. Majd ők megmondják pontosan mit kell tenned.

2013. febr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat meglátjuk mit lehet a dologból kihozni.

Tisztában vagyok azzal, hogy sok hasonló/ilyen dolog van a világban és még több Mo-n, de én mint kis vállalkozó nem engedhetem meg, hogy a szellemi termékünket ilyen nagy mértékben eltulajdonítsák. (szemléltetésképpen: mi eladtunk ~100 példányt, míg csak azon az oldalon ~200 példányt töltöttek le.)


#2 Igen kicsit félreérthetően fogalmaztam, de semmiképpen sem saját kezű "szankcionálásra" gondoltam, hanem mindenképpen hatósági eljárásra.

2013. febr. 10. 18:43
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

Ilyen világban élünk, polgári peres úton tudod, majd perelni, ami 2-3 év, de előtte az oldalnak ki kell adni az ip címet, majd az adott internet szolgáltató a nevet.

Csak ugye M.o. minden adathordozóban benne van egy díj, amit az ilyen esetekre vezettek. Itt max az oldalt tudod perelni, de ha beleírták, hogy nem vállalnak felelőséget, akkor megint kemény dió lesz, azért itt egy hosszú folyamat, és rengeteg pénz, és itt többmillióról beszélünk ugye, meg több tárgyalásról.

És az effektív 200 példány nem károd, hanem max 20-30%-a.

Nyerni nem fogsz vele...

2013. febr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!