Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Pc-ket szeretnék bérbeadni....

Fűtő Attila kérdése:

Pc-ket szeretnék bérbeadni. Vidéken lakom, nem hallotam ilyenről a környéken. Ötlet:az elején van 4-5 pc-m ezeket valamilyen olcsó nettel felszerelem és így bérbeadom őket. Megérné-e ez nekem, mik kellenének hozzá, hogy elkezdhessem, papírok, stb?

Figyelt kérdés
(A környéken nem mindenkinek van rá pénze,hogy komplett pc-t vegyen +internetet béreljen,de véleményem szerint lennének rá vevők,hogy gyengébb gépeket nettel, olcsó havidíjjal használjanak)
2013. febr. 26. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Tehát a bérlőid ezzel szarabbul járnak, de nem egy nagy összeget kell egyben kifizetniük egy gépért (+ net havidíj), hanem neked fizetnek havonta, aztán, ha nem fizetnek, vagy úgy tartja kedved, visszaveszed a gépet. Ám e miatt a konstrukció miatt hosszútávon több gép árát költenék el a gyenge gép+gyenge net kombódra.


A szerződési hogyanokról gondolkoztál már? Vagy csak egy ilyen "itt a kezem" lenne a szerződés?


Egyébként szerintem téged kb. azok a szabályozások érintenek amik mondjuk egy net-cafét, de még a médiatörvénynek is lehetnek idevágó részei.

2013. febr. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte választ. :)

Rendes szabályos írott szerződésekre gondoltam,ezért is kérdeztem milyen alap teendőim lennének ahhoz hogy egyáltan engedélyt kapjak valahonnan,hogy ilyet csinálhassak.

2013. febr. 27. 00:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Bár, nem vagyok benne biztos, de van kerülő megoldás. Ha "egyéni vállalkozó" vagy, kereskedhetsz, és ki is adhatsz bérbe dolgokat, de igazából bármit csinálhatsz, persze a törvényeket betartva.

Ja, és a bevételed után adóznod is kell, bár gondolom ezzel számolsz, de lehet, hogy ebben az egyéni vállalkozós esetben nem érné meg neked ez.


Egyébként, hajrá, sok üzleti sikert kívánok.

2013. febr. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt is számold bele, hogy a PC-k értéke elég gyorsan fog esni, amortizálódnak, stb. mondjuk olyan 5-7 évig számít egy PC "jónak". Az idősebb gépeket meg nem vennék bérbe.

Amúgy nem kell nagyokosnak lenni hozzá, hogy valaki egy belépő szintű használt gépet vegyen vateráról 20 ezerért, amin elmegy a böngésző.


Nettel felszerelni meg nem a gépet tudod, hanem azt be kell vinni kábelen az adott helyre.


Jobban járnál egy "internet kávézó" létrehozásával, ahol pl. percenként x forintért le lehet ülni. Amíg nem volt internet elérésem, én ilyen helyeken intéztem a netes dolgokat. Egyetlen internetkapcsolatot fizetsz, mindegyik pc-n rendszergazda vagy, le tudod törölni a nemkívánatos dolgokat, frissíteni karbantartani őket.


Persze ehhez hozzá jön a licenszek ára.Mert ugye ha üzletelsz, mégis csak nem árt legális cuccok. Talán ha többet veszel egyszerre, olcsóbb... Persze nem az otthoni célra szánt licensz kell..

Elég a windowst megvenni, meg Open Office, meg egy rakás freeware progi. Jó, MS office mondjuk egy gépre.


(Lehet, hogy a win drágább lesz mint a Pc )

2013. febr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az internet kávézó már jobban hangzik szerintem, az 3-4 géppel is el lehet kezdeni, és ha még többet akarsz spórolni az elején, akkor linuxot teszel a gépekre, az ingyen van.

Esetleg bővítheted a szolgáltatást hálózatos játékokkal, és az azokra szervezett bajnokságokkal.

2013. febr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bak Norbert ***** válasza:

Ilyen jellegű bérbe adás szerintem nem működik, lehet emiatt nem is csinálják. Akinek nincs pénze, de nagyon akarnak, azok előbb vesznek meg 0Ft-os akcióban mobilnetet laptopppal, amit később nem fizetnek, mint béreljenek gyenge gépeket, éves szerződéssel.


Faluban jól tud működni számtech, én is úgy kezdtem 7 évvel ezelőtt 4000 fős településen.A cég még ma is megvan,igaz már nem én csinálom,mert külföldi munkával jobban keresek egyenlőre, de mindenképp ajánlott az egyéni vállalkozói hozzá. 15 ezer forintból el tudsz indulni.


Ami nekem anno bevált, az a webes értékesítés ezt Eu importtal és drosphipmenttel célszerű, új és bizományba átvett használt cuccokkal,helyi igények kielégítése főként használtra van kereslet ( a jobb fizetésűek, és magasabb pozícióban dolgozók viszont keresik az újdonságokat is) és nem kell megijedni, ha p3-as géppel találod szembe magad, hogy fejlessz rajta valamit, vagy tedd rendbe.


Emellett, ami jól jövedelmez, az internet előfizetések értékesítése. Neked így kombóba szerintem nem nagyon fizetnének azért, hogy béreljenek és macerás az elszámolás is, de pl. már új -és használt gépek értékesítésével, mellé internet előfizetés közvetítése jó párosítás lehet. Érdemes ugyanakkor 1-2 áruhiteles bankkal is leszerződni, neked semmibe nem kerül, de a pozitív elbírálás után, bankszámlára megkapod a vételárat. Ha bármelyiket nem fizeti ő baja,de neked minden megkötött szerződés után meg van belőle a jutalékod. Hozzánk pl. kábelszolgáltatónak neméri meg bejönni, ezért sokáig "garázdálkodott" a műholdas netes cég amit sikerült kipaterolni, adsl-el. (Nordtelekom, és Businesstel ajánlott, jobbak a jutalékaik, és bárhol kiépítenek,neked csak a szerződést kell megkötni, és még reklám anyagot is kapsz hozzá. Szórólap palkátok, stb. de nem kell fizetned franchise meg egyéb díjakat)


Ha a könyvtárba, vagy teleházba van netezési lehetőség, akkor a netkávézóba való beruházás mérlegelendő, hacsak pont nem kereszt nyitva tartással működsz. Tehát, amikor ott nincs, pl. hétvégén, akkor Te nálad is lehet netezni, esetleg lan party, az átfedett nyitvatartási idő alatt meg,pl. tanfolyamok (nyelvi labor, kressz, stb.)szervezésével kombinálni, esetleg álláskeresőknek , diákoknak kedvezmény, és mindenképp fénymásolás, digitalizálás, laminálás, fűzés, stb.


Ha lehet mindezt java részt pályázati pénzből. Ehhez viszont már helyiség és engedélyek fognak kelleni.


Kis településen sok tud lenni a szervizes munka (vagy telepíteni, vagy villám csapott a házba, vagy egyszerűen tudják, hogy vagy és Te ilyenhez értesz). Nagy átlagba nem vesznek nagyon újakat, a régi alkatrészeket célszerű beszámítani a vásárolt árába, nyomott áron, majd azt is eladni, elfogadható áron.

2013. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem ezt már minden mobilszolgáltató feltalálta előtted, betotyogsz a telenorhoz pl, aláírsz egy 2 éves szerződést mobil netre, és kapsz hozzá egy gagyi pc-t...
2013. febr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!