Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek mekkora esélye...

Szerintetek mekkora esélye lenne egy kreatívos vállalkozásnak, hogy sikeres legyen?

Figyelt kérdés
Gondolok itt meghívók készítésére, esküvőkre ültetőkártyák, stb, meg bármiféle hasonló dolgokat készítenék, forgalmaznék, akár alapanyagokat is. Az elején valószínűleg nem lenne üzlethelyiség sem, itthon csinálnám. Szerintetek érdemes egy ilyenbe belefogni vagy veszett fejsze nyele? Szeretnék valamit magammal kezdeni, mert a mostani munkahelyem nem szeretem, és szerintem nem is sokáig lesz meg, mert úgy néz ki, szándékosan akarják tönkre tenni ... mármint a mostani vezető. Na mindegy, ez egy másik téma. A lényeg, hogy jár az agyam, mit kezdhetnék magammal, amit azért meg is érné csinálni. Volt ötletem, hogy pl. zöldségest nyitni, mert ahol lakok, nincs egy normális bolt, vagy eszméletlen drága, és nagyon sokan mondják, hogy ha valaki nyitna egyet, biztos jól menne neki. Csak hát ott meg nagyon sok tőke kell, ill. sok a követelmény.
2013. máj. 1. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Először mondjuk próbálj meg itt árulni.

[link]

2013. máj. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden vállalkozást alapos üzleti tervvel kell kezdeni. Ebből rögtön kiderül, h életképes-e az ötlet.

Piackutatással kell kezdeni.

Pl.: Haverkodni kell a közelben lévő zöldségesekkel, mekkora a forgalom.

Meg kell vizsgálni a közelben lévő élelmiszerboltoknak milyen a kínálata.

Kérdőíveket kell kitöltetni a lakókkal, h mire lenne igényük ha egy új bolt nyílna. (olcsó ár, friss áru, kurrens gyümölcsök stb)

Ha nem vagy elég rafinált, ne legyél zöldséges.


A kreatívos ötleted szerintem nem versenyképes, a kis nyomdák, gyorsnyomdák amúgy is meló híján vannak, lefedik ezt a piacot.

Valami nagyon egyedit kellene ahhoz csinálnod, h téged válasszon a vevő, és azt is meg kell oldanod, h rád is találjon.


Indulj abból ki, miben van erősséged, milyen forrásból tudsz meríteni. Milyen kapcsolataid vannak.

Ismeretlen szakterületre veszélyes belépni úgy, hogy nincs vállalkozási tapasztalatod.


Legtöbben utálják az ügynöki melót, de abban pl. mindenki kipróbálhatja kockázatmentesen milyen kereskedői, vállalkozói vénája van.

2013. máj. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!