Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha nem akarom kiváltani a...

Ha nem akarom kiváltani a vállalkozói igazolványt, mert csak évi 2-3 alkalommal, kisebb összeget szeretnék számlázni szellemi, alkotói tevékenységért, de egyébként alkalmazott vagyok, hogy tehetem meg?

Figyelt kérdés
Hallottam olyasmit, hogy magánszemély valamilyen papír kiváltásával megteheti ezt, és a többi (pl. alkalmazotti) jövedelmével összevontan adózza le. Nekem a félállású vállalkozói sem érné meg (évi max. 50 ezerről kéne számlát adnom).
2009. okt. 26. 18:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Erre van az un. hetes adószám. A 09T34 számú nyomtatványon kell igényelni, ez ügyfélkapun elektronikusan is beküldhető (bár én valami díjat adnék annak, aki megfelelően ki tudja tölteni). Területi APEH irodában viszont segítenek Neked, az adószámodat azonnal meg is kapod.
2009. okt. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!