Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan tudok kevés pénzből...

Hogyan tudok kevés pénzből többet csinálni?

Figyelt kérdés
Elhatároztam, hogy születésnapomra pénzt kérek. Nem vagyunk túl gazdagok, úgyhogy ha új ruhát vagy bármit szeretnék meg kell várnom a következő ünnepet. Én viszont elhatároztam, hogy csinálok magamnak pénzt. Csak még nincs nagyon ötletem hogyan. Szerencsejáték meg ilyenek nem érdekelnek. Normális pénzkeresési lehetőségek vannak ha csak 16 vagyok?
2013. nov. 3. 08:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Nyáron is megyek dolgozni, de ez így nem jó, hogy megkeresem és elköltöm. Kéne valamit értelmeset kezdenem vele, hogy mindig legyen. Nem nagy összegre gondolok, csak mondjuk 5ből 7-8ezret.
2013. nov. 3. 08:19
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát ennek a menete általában az, hogy veszel valamit kevés pénzből (ha olcsón tudsz valamit beszerezni), és eladod több pénzért.

Vagy veszel valamit, hozzáadod a tudásodat, és eladod drágábban, pl. kézműves díszek.


Neked sajnos nincs túl nagy tőkéd, ezért nem tudsz vele sok mindent kezdeni.

A másik meg, hogy nem lehet itt csak úgy pénzt csinálni, ha nem adsz belőle az államnak, az törvénybe ütközik. (persze csak ha nagyobban csinálod)

Minden úgy van kitalálva, hogy éppen ne érje meg az energiát, és tőkét amit belefektettél.


Azért jó dolog, hogy 16 évesen érdekel. Nézz utána a részvényezésnek. Én 16 évesen sokat kerestem vele, ha most elkezded tanulgatni, akkor lehet belőle valami bevételed pár hónap múlva.

2013. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt lehet kiskorúnak? Köszönöm a segítséget:)
2013. nov. 3. 15:53
 4/9 anonim ***** válasza:

na erre nem gondoltam :S hát én nem a saját nevemmel voltam fent, de nem azért mert nem lett volna törvényes sajáttal, hanem mert volt ismerősöm aki átadta.

nézz utána

2013. nov. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a peldad alapjan, szeretnel 40-50% hozamot elerni. Szerinte d, ha ennyire egyszeru lenne, akkor masok miert nem tesznek bele 50-100 Milliot?:D

Ha ilyen hozamot akarsz realizalni, akkor eleg nagy kockazatot kell vallalnod es persze rengeteget kell tanulnod/dogloznod vele. Te esetedben a leghatekonyabban penzt keresni munkaval lehet.

2013. nov. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen te tanitasi ido alatt nem dolgothatok
2013. nov. 3. 17:44
 7/9 Linkoln ***** válasza:

OMG!!!!!!

Részvényezzen kis tőkével? Ennél pocsékabb tippet nem is kaphattál volna. Előtte okés hogy vegyél valamit olcsón, add el drágán. DE NE RÉSZVÉNYT!

A részvény, forex stb mind %-ra kamatoztat. És a világ legösszetettebb dolgai közé tartozik. Képtelenség 30-50%-os hozamot hozni egy év alatt úgy hogy ne legyen ésszerűtlen a kockázat.

Szerencsétlen kérdező a 20 ezer ft-ját (Vagy nemtudom mennyit) kockára tenné (=szerencsejáték ami nem érdkeli) azért hogy talán hosszú idő alatt keressen 5-10 ezer ft-ot?

A legésszerűtlenebb dolog amit tehetnél az részvényvásárlás.

Ha van 100 milliárt forintod, és veszel kis ausztrál dollárt, ami erősen együtt mozog az arannyal, ami válság idején biztonsági valutaként viselkedik, nehezen esik az értéke. Ráadásul az alapkamat 5% körül volt rajta. USD ellenébe ha megveszed, akkor évi 5% körüli kamatot kapsz, + a sokkal súlyosabb ármozgás, ami szépen az oldaladon mozgott volna. Ebben 0 kockázat van. Ha annyi pénzért veszel amennyi a tőkéd. Maximum negatív százalékot "gyarapítassz". Simán tehetnéd a tőkéd kétszeresével, esélytleen hogy felére értéktelenedjen... Ekkor már 10% az alapkamat! És mellé kaptad volna az ármozgás dupláját.

Két év alatt 100%-os lett volna a hozam. Az 100milliárd ft. Hm, nem rossz. Kockáratettél 100 milliárdot, de nem a pillanatnyi fejleményeknek. Hosszú távra. Ügyesen. Okés.

Ugyanez 8000ft-al kit hat meg?... :D

Tőzsde nem.


Szerelj bringát, vásárolj ismerőseidnek ebay-ről mert ők úgy sem tudnak 16 évesen, vállalj el minden alkalmi melót, csinálj youtube csatornát ha kreítv vagy, csinálj egy honlapot ahol nonprofit szervezetként segítessz a látogatóknak valamiben amihez értessz. És a reklámmal keress kis pénzt.

Semmit nem tudsz a sajt neveddel csinálni. Mindenhonnan ki vagy zárva ahol pénzt kereshetnél mert 18 év alatt semelyikre sem vagy jogosult. Neten, legálisan.

Ház körüli munkát ami adómentes, is csak szülői engedéllyel vállalhatnál..

Egyébként nem tudom, neked kellene tudni hogy mihez értesz.

Úgy képzeld a világot hogy minden eladó, de semmi sem ingyen... Add el valami kézséged.

2013. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Van színes nyomtatód?
2013. nov. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Van
2013. nov. 4. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!