Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját weboldal készítése?...

Saját weboldal készítése? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem hosszú és egyben komplikált. Arról lenne szó, hogy szeretnék készíteni egy saját weboldalt. A weboldal egy olyan rendszer lenne, egy olyan dologgal foglalkozna, ami már külföldön menő, de Magyarországon még olyasmi nem létezik. Biztos vagyok benne, hogy itthon is menő lenne. CSAK! az a baj, hogy nem látom tisztán a jogi hátterét az egész ügynek. Először is nem akarom vállalkozásként futtatni, amíg nem lesz nagy a látogatottsága és nem lesz sok a felhasználó. Egyszóval nem akarok bukni rajta, mert nem csak én lennék benne és a semmi után nem szeretnék adózni. Másodszor, az lenne a kérdésem, hogy ezt hogy lehet jogilag tisztán megoldani? Magyarán, hogy ne legyen majd balhé az egészből.

Az oldal sok embert fogna össze és mozgatna meg (ahogy ezt külföldön látjuk) és egyértelmű, hogy az oldal teljesen ingyenes lenne, DE! reklámon aztán szeretnénk keresni (banner).



2013. nov. 27. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy kis ellentmondást vélek felfedezni írásodban:

"Biztos vagyok benne, hogy itthon is menő lenne." VS "Egyszóval nem akarok bukni rajta"


Hja... a vállalkozás ebből áll. Kockázat-haszon

2013. nov. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha az oldalon nem keresel pénzt, nincs semmi bevétel, akkor nem kell a vállalkozás. Ha már pénzt akarsz látni belőle, akkor hivatalosan kell a vállalkozás.


kezdd el ingyenesben, azt ha beindul, akkor átgondolod.

2013. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Több ízben vélek felfedezni benned hiányosságokat.

1. Többféle vállalkozási forma létezik (Bt,kft,kkt,zrt stb) de ami most neked lényeges az az E.V azaz egyéni vállakozó. Kezdésnek ennyi bőven elég hozzá, nem mellesleg a hirdetési felület értékesítéséhez (banner) szükséges adószám ami vállalkozás plusz ingatlan bérbeadás tevékenység nélkül elég elképzelhetetlen (esetleg ismerős akinek számláznak) . Ha ez nincs akkor pl google hirdetést egyáltalán nem tudsz elhelyezni az oldalon.

2. Mielőtt belevágtok térképezzétek fel a piacot, a célközönséget, végezzetek piackutatást mérjétek fel lenne-e rá igény. Ha 100ból 70 azt mondja hogy jó ötlet akkor lehet benne valami, ez alatt vagy ne is próbálkozzatok vagy szűkítsétek a célcsoportot. A 70 igen-ből ~10 fogja igénybe venni a szolgáltatást. A piackutatás eredményét osszátok fel korcsoportokra és szegmentáljátok iskolai végzettség/foglalkozás alapján és a legjobb hányadú szűkített célcsoportban végezzetek egy szélesebb körű piackutatást, ekkor már konkrétumokat is felhozhattok nekik (miért jó mire jó stb), figyeljétek dokumentáljátok a reakciókat. Ha még ez után is úgy gondoljátok van piaca a szolgáltatásotoknak a reakciók alapján akkor jöhet a 3-as pont.

3. Teljes üzleti terv készítése. Ezt többnyire szakemberek végzik illetve teszik hivatalossá de nektek első körben elég házi üzleti tervet készíteni, a hivatalosra későbbiekben lehet szükségetek amikor a startupot befektetők orra alá teszitek. Az üzleti terv tartalmazzon minden részletet minden területen. Mit vártok az oldaltól, mik azok a funkciók amik a felhasználót arra ösztönzi hogy látogassa, használja sűrűn az oldalt, hogyan fogjátok felfuttatni, milyen fejlesztéseket terveztek a későbbiekben megvalósítani stb. Ha ez megvan, és még most is úgy gondoljátok érdemes belevágni jöhet a 4-es pont.

4. Mivel egy jelen esetben egy weboldalról van szó, több dolog is szükséges ahhoz hogy sikeres legyen.Ebbe most nem mennék mélyen bele, de ami mindenképp kell, profi terv, profi megvalósítás és a dizájn sem utolsó. Mindenki szívesen nézeget egy szép oldalt, de a szép nem ott kezdődik hogy csicsás agyonzsúfolt hanem letisztult, és nem fárasztó nézni. Van egy-két oldal pl iwiw amit fárasztó,rossz nézni túlzsúfolt. Úgyhogy szükséged lesz egy profi programozóra aki mindent meg tud csinálni, és egy profi dizájnerre .

5. Pénzügyi háttér. Mivel a 4-es pontban leírtakat lehetetlen egy csettintéssel megvalósítani, ezért szükség lesz profi munkaerőre ami nem egy olcsó mulatság, és nehéz is olyat találni aki megbízható és jó áron dolgozik. Tehát amit írtál, hogy nem akarsz bukni rajta már itt bukott. Nem akarom számszerűsíteni a dolgot de nem egy nem kettő hónapot kellene érte dolgozni érte a tescoba, és a fenntartási költségek sem egy mcchicken menü árával vetekednek. A későbbi fejlesztésekről nem is beszélve.

6. Már eleget írtam, ha érdekel még a véleményem vagy kérdésed van szívesen válaszolok, írj privátot én most járom azt a rögös utat amin ti épp el akartok indulni.

Amit még mondani akartam, hogy a jogi háttere a dolognak nem olyan bonyolult hogy azt fél óra olvasgatással ne lehetne képbe hozni bárkinek.. Jó azért bárkinek nem :) Mondjuk a 13éves öcsém nemhiszem hogy felfogna a jogi hablatyból bármit is. Balhé nem nagyon lehet a dologból, bárkinek lehet saját oldala, hirdetni is lehet rajta, csak mindezek után adózni kell , ennyi és nincs balhé. Ha nincs rajta hirdetés akkor nem kell fizetni az államnak semmit. Mellesleg azt ajánlom friss oldalon ne nagyon helyezz el zavaró hirdetéseket, nehogy az újonc látogatók pont ezért zárják be és felejtsék el az oldalad nem hogy még kattintsanak rá. Hidd el egy jól pozicionált nem zavaró hirdetésre nagyobb esély kattint bárki is mint ami beteríti a képernyőt, villog, és nem találod a bezárógombját..

Remélem sikerült helyrerakni 1-2 dolgot benned, ha bármi kérdésed van írj nyugodtan. Nekem is jól jött volna anno valaki aki segít, de nagyjából mindent egyedül oldottam meg és nem bánom, hogy így alakult.

Üdv

2013. nov. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megcsinálod az oldalt saját zsebből, majd ha van 1millió tagod, akkor kiteszel rá bannert.
2013. nov. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is először ingyenesen indítsátok el az oldalt. Ott majd meglátjátok, hogy hányan látogatják és, hogy van-e értelme.


OFF:

A 3. válaszolótól szeretnék kérdezni valamit. Először is elolvastam és örülök a válasznak, mert én is hasonló kérdést akartam volna feltenni és te válaszoltál korrektül, DE egyvalamit nem értek.


Hirdetőfelület értékesítéséhez miért kell ingatlan bérbeadási tevékenység? Ezt nem értem. Csak Magyarország ilyen "speciális"? Szerintem nem is függ össze az ingatlanos bérbeadásdi egy netes felülettel.

Ezek szerint pl ennek a Gyakorikérdések.hu- nak, vagy az origo-nak is van ilyen ingatlan bérbeadási tevékenységről papírja, mert itt is elég sok hirdetés van.

2013. nov. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!