Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó lettem....

Egyéni vállalkozó lettem. Saját szórólapon milyen "hivatalos" szöveggel lehetne felvezetni, hogy Alanyi Adómentes vagyok AAM? Helyszíni számítógép szervizes a tevékenység így talán könnyebb a szövegkörnyezetet megtalálni.

Figyelt kérdés

2014. jan. 10. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy ez miért fontos reklám céljából?

Ez egy adóügyi dolog, a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy ebből a szempontból mi a jogállásod. A "vevőt" az érdekli, hogy jól dolgozol, és olcsón. Az ÁFA minősítésed nem hiszem...:)

Egyébként is a többségnek fogalma sincs arról, hogy mit jelent az alanyi mentesség, és neki ez miért érdekes.


Ha meg szintén vállalkozás, aki igénybe veszi a szolgáltatásodat, annak meg azért mindegy, mert ha mentes vagy, akkor nem tud ÁFA-t visszaigényelni "utánad", ha meg ÁFA-s vagy, akkor is a nettó összegbe kerülsz neki, hiszen az ÁFA-t "leírja" a fizetendő adójából, tehát összegben ugyanott van.


Tehát miért is érdekes ez? :)

2014. jan. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azóta elmagyarázták nekem is a dolgokat :)Igazából az a szitu volt bennem,hogy elvégzem a dolgomat és kér ÁFÁ-s számlát. De már tisztázták nekem, hogy nem ÁFÁ-s számlát is eltudnak számolni költségként ha meg Áfás lennék akkor plusz áfát kellene fizetni amit visszaigényelhet, de mivel nem vagyok az nincs mit visszaigényelniük :))
2014. jan. 12. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!