Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha szerdán igényeltem meg az...

Ha szerdán igényeltem meg az egyéni vállalkozóit ügyfélkapun, akkor kb. mennyi idő, mire megkapom?

Figyelt kérdés
Még aznap délután jött az értesítés, hogy továbbították az adatokat az illetékes járásközpontnak. Mennyi idő, amíg megkapom a visszaigazolást és benne az adószámot stb? Reménykedhetek jövőhét közepébe, vagy ne is álmodjak róla?

2014. febr. 2. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Az naptól már elvileg az leszel. 1 héten belül értesítenek, viszont a posta nagyon lassú. Agyatlan a logisztikai rendszere. Ha NAV melletti házban laksz, akkor is kiküldi Törökbálintra - vagy hol is van a posta elosztója - és után vissza a kerületi postára, majd a postás kiviszi.


Az igazi IQ20 agyatlan rendszer a postáé. Hihetetlen. Annyi eszük nincs a postánál azoknak a barmoknak, hogy legalább a hivatalos dokumentumok miatt egy postás menjen el ahhoz a pár intézményhez naponta mint a NAV.


Egyszerűen megdöbbentő amikor 2 hétig vársz egy olyan hivatalos levélre, amit a saját utcádban adtak fel.

2014. febr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja és ha már januártól leszel vállalkozó és mondjuk KATA adózó leszel akkor arra figyelj, hogy már januárra is fizetheted be 02.12-ig az adót!


Csak szólok. de könyvelő biztos figyelmeztet. Már hasikerül egy életképes könyvelőt kifogni, mert hogy azoknak is a 99,9%-a egy életképtelen állat, aki azt hiszei könyvelni annyit tesz mint megniytni a calc.exe-t a windows-ban.


Ezek azok a "szerettem a matekot általános iskolában" típusú állatfajták.

2014. febr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :D Nekem elég, ha az ügyfélkapun küldenek értesítést és benne az adatokat (azzal már el tudok menni számlatömböt venni stb.), a posta nálunk még annál is lassabb, mint egyébként... Szerencsére egy végtelenül normális könyvelőm van (családunkban már régóta könyvel), szóval vele rendesen átbogarásztunk mindent!
2014. febr. 2. 15:47
 4/4 anonim válasza:

Hello!

Régen volt már, de emlékszel még hogy mennyi idő alatt jött meg az adószám? Csak értesítés formájában persze

2016. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!