Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van manapság kereslet antikvár...

Van manapság kereslet antikvár könyvekre? Hol érdemes hirdetni? Ti vennétek/vesztek antikvár könyvet?

Figyelt kérdés

2014. febr. 7. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Teljesen halott ötlet.
2014. febr. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én eladni próbáltam régi könyveket, mert bár rendszeresen hirdettek a helyi újságban, hogy vásárolnak fel, de a fószer alig párat akart kiválogatni a több százból.

Az érdekesebb példányokat felteheted pl. a vaterára, de a népszerűek úgyis mindenkinek megvannak, a kutyának sem kellenek. Én már arra is gondoltam, hogy családok átmeneti otthonának, hajléktalanszállónak, stb felajánlom őket, csak vigyék.

Én akkor vásárolok antikvár könyvet, ha az újonnan már nem kapható, vagy nagyon drága.

2014. febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Van jópár antikvárium még az országban, de egyre csökken a bevételük, az árakkal meg folyamatosan mennek le.


Vannak ritkaságok, aminek megvan a vevőköre, illetve az elmúlt 1-2 év legsikeresebb kiadványai is eladhatók talán félár körül (ezek az abszolút bestsellerek) de a gyakoribb könyvek már szinte fillérekért sem kellenek.


Online még futnak valamennyire a könyvek, de elég nagy az ár és kínálati verseny. Ha gondolod menj fel a vatera.hu-ra s nézd meg, hogy bizonyos termékkategóriákban melyik az a könyv, amelyikre licit érkezett és ott mennyiért, akkor lesz valami fogalmad róla.

2014. febr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Az antikvarium.hu-n szoktam venni-eladni könyveket.
2014. febr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Mikor a Nagymamám meghalt és maradt utána egy rakás könyv, próbáltam eladni, de a lőtéri kutyának nem kellett. Pedig nem ilyen Havas Henrik, meg Így élt Szamuely Tibor szemetek voltak, hanem pl. francia nyelvű Larousse. A végén egy öregothonnak adományoztam mind. (Persze egy részét megtartottam magamnak.)
2014. febr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

KEdves utolsó, az öregotthon vajon hasznát vette a francia nyelvű Larousse-nak? Én is gondolkodom ajándékozáson, de ennek csak akkor látom értelmét, ha a megajándékozott tényleg örül neki. Azt látom hogy az idegentől kapott ajándékot a nagy többség nem becsüli, -mer' neki úgyis fölösleges, örüljön hogy elfogadom!

2014. febr. 12. 11:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Időnként, van rá igény, én is szoktam venni is és eladni is, ott könyvet.
2014. febr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

HA már van megvan egy készlet antikvár könyvekből, aminek a tárolása megoldott, de nem akarunk nyitva tartó üzletté válni, csak online értékesíteni, akkor hol érdemes hirdetni, hol keresik legtöbben?

Bookline-nál már érdeklődtem, hogy partnerré szeretnénk válni, persze le se ..arnak, holott 13000 kötet azért nem kevés

2014. febr. 24. 17:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem hogy örülnétek hogy vannak könyveitek. Még ha a kutyáknak se kell, de van egy értéke. Én nem adományoztam volna el.
2016. jún. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!