Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » "Munkanélküliek vállalkozóvá...

"Munkanélküliek vállalkozóvá válását elősegítő támogatások" pályázat? Olvass tovább.

Figyelt kérdés

Szeretném megpályázni a 6 havi minimálbért egyéni vállalkozás keretében.

Tud valaki segíteni ebben?

Mit jelent, hogy legyen anyagi biztosítékom az esetleges szerződésszegés esetére? Erről kell valamit beadni (ezt nem írja)?

Üzleti terv kell hozzá (ezt sem írja)



2014. aug. 13. 07:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki azt tanácsolná, hogy érdeklődjek a munkaügyi központnál, elmondom, hogy napok óta hívogatom az illetékest különböző időpontokban de nem veszi fel senki a telefont. A határidő meg szorít.
2014. aug. 13. 07:28
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Min. 2 évig kell működtetned a vállalkozást ilyen esetben. Azaz, ha becsődölsz, akkor sem zárhatsz be, vagy kamatostul vissza kell fizetned mindent.Kell lennie ingatlanfedezetednek (lakás, ház) vagy az üzleti tervben feltüntetett szükséges összegeknek.Mondok egy példát. Akarsz nyitni egy butikot, a nyitáshoz szükséges 1,5 milla, akkor ennek rendelkezésre kell állnia a bankszámládon. A bankszámládról igazolást kell vinned a banktól. 2éves üzleti terv is kell. És arra számíts, hogí előbb el kell indítanod a vállalkozást, már megy a boltot féléve, 1 éve, és kb akkor (sajna utólag) fizetik majd ki neked a 6 havi minbért.
2014. aug. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Tehát ha eleve nincs pénzed vállalkozni, akkor ne várj csodát, kell, hogy legyen indulótőkéd, ők csak besegítenek egy kicsit.És mindig utólag küldik a pénzt, tehát ígyis-úgy is, saját erődből kell elinditani a vállalkozást.
2014. aug. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A tàjékoztatóban nem ez van. :( Amiket írsz az nem a az egyösszegű nagyobb (most jelenleg 1 ,5M forint) vissza nem térítendő tàmogatàshoz kell? 20%önerő készpénzben. Azt olvastam de az erre a 6havira nem vonatkozik. Ingatlanfrdezetet is csak ahhoz kell. 2évig kell működni az oké, ezzel nincs gond màr csinàlom egy ideje de szeretném legalizàlni a dolgot. Gyàrtàssal, szabàs-varràssal foglalkozom.
2014. aug. 13. 13:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem Te erre a nagyobb összegű tàmogatàsra gondolsz mert az tényleg úgy van ahogy mondod. De ami nekem kell azt meg valahogy nem egyértelmű. :( Ha jól értelemezem ehhez üzlezi terv sem kell csak eegy olyan (7szàmú nyomtatvàny a pàlyàzati anyagban), hogy a tevékenység rövid leíràsa. Meg ez az anyagi fedezet nem tiszta. Ingatlanfedezetet kérnének ezért kb400.000Ft-ért? Hàt, végül is van lakàsom de lakàshitel van rajta. :O
2014. aug. 13. 13:46
 6/7 A kérdező kommentje:
Na, nem kellett semmilyen hókuszpók viszont elutasítottak. Írhatom a fellebbezést. (szerintem elsőre mindenkit elutasítanak :p)
2014. szept. 13. 15:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem igaz,hogy elsőre mindenkit elutasítanak,mert nekem anno elsőre ment minden..

Munkanélkülibe bementem,ott volt egy hölgy aki kimondottan ezzel foglalkozott,rendes volt segített,elmondta mi,hogy van...

Megcsináltam az üzleti tervet,én itthon,nem volt egy nagy durranás,de ezek szerint láttak benn fantáziát...

Voltam meghallgatáson is ott beszélni kellett a terveimről stb...de ez már nem most volt,hanem 5évvel ezelött,most biztos szigorúbbak..

Én is ezt a 6havit kaptam meg,ami brutto összeg volt és havonta utalták a számlámra...

Nem kellett hozzá semmi anyagi biztosíték,meg nagy összeg a bankszámlán..(igaz volt egy kevés tőkém)

2014. nov. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!