Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért, akarnak ismét ilyen...

Miért, akarnak ismét ilyen sokan vállalkozást indítani, nulla ágazati ismerettel?

Figyelt kérdés

Azt látom, sokan olyan, vállalkozást akarnak indítani-csinálni, amihez nem igazán értenek.


nincs munka, meg hasonló választ adók inkább kattintsanak tovább. Jó?!



2014. nov. 26. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Mert dübörög a gazdaság és ebből mindenki szeretné kivenni a részét.
2014. nov. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Mert szeretnének váltani/változtatni, kitörni a jelen helyzetükből sokan. Van aki kényszerből azért, mert unja a munkáját - ha van neki egyáltalán- és szeretne mással foglalkozni ami érdekesebb neki-igaz jártassága nincs a dologban-,vagy nehezen viseli, hogyhogy nem él meg abból amit csinál. Más meg azért, mert valaki azt mondta azzal sok pénzt lehet x vállalkozással keresni és van akinek meg van elég befektetni való pénze, hogy pl. ne alkalmazott legyen, de nem éri be a banki betétek kamataival.


Ha megnézed a kérdések feltevőit,- különösen itt,- ahogy írod is, szinte a minden mindegy mit csinálok, csak csináljak valamit gondolat vezérli őket.


Ehhez jön még a sok "vissza nem térítendő támogatás" propaganda és akinek kevesebb a kompetenciája ehhez, egyből összerakja hogy az állam pénzt ad, ha vállalkozok, vagy vállalkozást indítok.


Ugyanakkor elég lenne ezekhez csak egy pályázati útmutatót elolvasni, hogy rájöjjön mennyire nem így van.

2014. nov. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem a sikerkönyvek miatt. Mostanában a csapból is az folyik, hogy merd megvalósítani az álmaidat, mert változtatni, csak rajtad múlik, milyen életed lesz. Amivel egyébként egyet is értek, csak azt már nem akarják meghallani, hogy először nagyon sokat kell tanulni, nagyon sok energiát kéne belefektetni, utána kéne belevágni, nem csak úgy bele a nagyvilágba.
2014. nov. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem alapvetően két dolog vezérli őket:


1. Saját magam főnöke leszek, annyit és akkor dolgozok amikor akarok!


2. Legfeljebb öt év múlva nyugdíjba megyek 100, de inkább 500 millió Ft-tal és élvezni fogom az életet!


Nem fogják fel, hogy egy vállalkozás, ha még csak egy egyszerű garázs kisboltról is van szó, napi 24 órás meló az első években, minimális nyereséggel.

2014. nov. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
....mert megérdemlem!
2014. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pont azért, mert nincs ismeretük, és ezért nem is tudják, hogy mivel jár. Én tanultam vállalkozástant, meg pénzügyeket, és azt mondom, hogy aki manapság vállalkozni mer, annak elment a józan esze.
2014. nov. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 igen, mert minimálbérért soron nyomorogni, ahonnan nincs előrejutás, na az jobb élet!
2014. dec. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es a kettőt kombinálni is lehet...


Másodállásban is lehet vállalkozni.

2014. dec. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Mondjuk, ha valaki minimálbért keres, vajon miből indít be egy vállalkozást?

Én nettó 300-at keresek irodában, reggel bemegyek, elém teszik a munkát, délután hazamegyek, és nem gondolok rá többet. Legyen a főnök dolga, hogy lesz-e holnap munkám, hogy megbünteti-e az adóhatóság, stb. Apám vállalkozó volt 50 évesen meghalt rákban. Igaz, nagyon jól élt, de nem volt egy nyugodt éjszakája. Hát, nekem ez nem hiányzik, igaz középszerűen, de nyugodtan élünk.

2014. dec. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!