Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy havi 100 000 Ft-ot...

Van egy havi 100 000 Ft-ot kereső lánynak esélye gyárat nyitni a jövőben 5 éven belül?

Figyelt kérdés
Bútortervezés és gyártás az álmom. Semmi másra nem vágyom ennyire.
2014. dec. 3. 12:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Esély mindenre van.


Az öt év is sok.


Addig meg lottózz szorgalmasan.

2014. dec. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Minek lottózak, az csak elviszi azt amit nehéz munkával megszerzek és úgyse nyerek. Inkább félre teszem ezt a pénzt.
2014. dec. 3. 12:41
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

És akkor miből élsz?

Ez 5 év alatt 6 millió forint. Egy gyárhoz én ennek legalább a százszorosát tervezném.

2014. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Szülőkkel élek szóval a számlákat ők fizetik. Nekem ez amolyan szebpénz. Én egy senki vagyok, soha nem lesz 16 millió forintom.
2014. dec. 3. 12:49
 5/18 A kérdező kommentje:
Illetve 116 millió minimum
2014. dec. 3. 12:50
 6/18 A kérdező kommentje:
Én hülye, annyira fáradt vagyok, hogy még számolni se tudok xD 600 millió.
2014. dec. 3. 12:52
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Látatlanban adtam neked egy csak normál alakban kifejezhető százalékot, de látva a hozzáállásodat, sajnos, már nullát kell adnom. Nem akarod te ezt, csak mondod.
2014. dec. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

Ha minden fizetésed félreteszed akkor mint írták 6 milliód lesz 5 év múlva. Túlzás hogy ennek a 100-szorosa kell gyáralapításhoz, de az fix hogy a többszöröse. Gondolj bele, csak a telek több millió, és akkor még kell a gyárépület (10 milliós nagyságrend), felszerelés (több millió), és maradék pár milliós tőke hogy a biznisz beindulásáig tudd fizetni a rezsit, alkalmazottakat, beszerzéseket. Havi 100 ezerből nyugdíjas korodig jön össze annyi hogy normális gyárat létrehozz.

De ekkor még nem beszéltünk arról hogy addig neked is kell enni valamit, lakni valahol, közlekedni, öltözködni, ez alsó hangon is a fizud felét elviszi, de inkább a háromnegyedét (vagy életed végéig a szüleiddel akarsz lakni? Ők sem örülnének neki). Marad havi 20-40 ezer forintod, ebből még kft-t sem tudsz alapítani 5 éven belül (egy kft alapításához jelenleg 3 millió kezdőtőke kell).

Szóval jobban jársz ha lottózol, havi 1000 forint nem viszi el amit megkeresel.

2014. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor marad a másik álmom, igaz ahhoz is kell telek, de nem olyan nagy, épület csak egy sima ház nagyságú és egy közepes méretű kert. Felszerelések sem kellenek hozzá extra különlegesek és nagyok.
2014. dec. 3. 13:01
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Azért egy bútorgyárat nem úgy kell elképzelni mint egy kínai óriás-szénerőművet. Lehet bérelni egy ipartelep sarkában is épületrészt, gépeket is akár, vagy lízingelni. KFT se kell hozzá, vállalkozói pártízezrből megvan. Egy asztalost kell fizetni, egy kárpitost, és lehet nekik adni a terveket. Aztán próbáld értékesíteni. Hátha bejön. Egy ilyen vállalkozás első éve egy-két millióból kijön. Lehet pályázni, millió meg egy pályázati lehetőség van, csak üzleti terv kell hozzá, vannak mikrokölcsönök, pont ilyenekre kihegyezve. Nem az elindulás nehéz, hanem a felszínenmaradni. Majd amikor lesz 3-4 bútorod, pár millió hiteled, két alkalmazottad, beszállítód, stb, ...de hol a vevő? Vagy ha találsz is egyet aki megvesz egy kanapét 35000-ért, de havi bevételnek 6-800.000 kéne a nullához. Na majd ott kezdődnek a nehézségek!
2014. dec. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!