Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha a múlt év közepétől munkané...

Ha a múlt év közepétől munkanélküli vagyok, és a munkáltató bent fogott 7 nap szabadságomat, köteles-e utólag kifizetni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Igen, amikor kirúgott (vagy felmondtál), akkor rögtön meg kellett volna váltania pénzben a bennlévő szabadságokat.
2010. febr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Jól írja az első.Akkor kellett volna kifizetni a szabidat amikor eljöttél a munkahelyedtől.Mivel ez már tavaly volt,így már semmit nem tehetsz,mert a tavalyi szabadságot nem lehet átvinni a következő évbe...
2010. febr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De gondolom, azért hagytak meg 7 napot, mert hátha el tudok helyezkedni és ha kifizették volna, akkor nem lett volna a második félévre szabadságom. Nem tudom munkanélküli járadék mellett kérhetem-e utólag a munkáltatótól?
2010. febr. 22. 16:54
 4/8 anonim ***** válasza:
A szabadágot csak időarányosan adhatják ki. Vagyis ha évesen jár 25 nap, de csak 6 hónapot dolgoztál, akkor a kivehető szabadság a fele, kerekítve 13 nap. Ha a hét napot ebből a 13-ból tartotta vissza, akkor kérd irásban a munkáltatótól, ki kell fizetnie. Ha viszont a 6 hónapra járó szabit kivetted, nem jár semmi.
2010. febr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én se értem a magyarázatodat, miért tartották vissza. Ha el tudsz helyezkedni, az év második felére eső szabik jártak volna neked az új helyeden. A régin csak az év arányos időszakára járt szabadság, amíg ott dolgoztál.
2010. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Felszámolás alatt volt a cég, kevés munka volt, így ami szabadságot lehetett kiadtak.
2010. febr. 23. 08:27
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. febr. 23. 08:28
 8/8 anonim válasza:

Ki kellett volna fizetnie időarányosan a szabadságodat,azt már nem viheted át a másik munkahelyre.Sajnos ezt senki nem ellenőrzi a munkáltatók azt csinálnak,amit akarnak.

Heti 50 órát dolgoztatnak persze nem túlórában. Bronz, ezüst és aranyvasárnap, de nem fizeti ki, és még a szabadságból is csak néha adnak. Ha szólnánk érte akkor el lehet menni,a válasz: 100-an állnak sorba helyetted.Erre nem terjed ki a felügyelők figyelme.

2010. márc. 1. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!