Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kb mennyibe kerülne egy...

Kb mennyibe kerülne egy teázó/kávézó nyitása, és milyen szabályoknak kell megfelelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyik barátommal beszélgettünk, hogy nyitnunk kéne egy teázót/kávézót. Természetesen előbb szeretnénk körbejárni, kb mennyi tőke kellene hozzá, milyen szabályoknak kell megfelelni. Ebben tudna segíteni valaki?

A vállalkozás nem Budapesten lenne, hanem egy megyeszékhelyen.



2015. aug. 27. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
19%

Ha nem tudtok üzleti tervet írni, felejtsd is el. Ha most vársz 1 vagy úgy 4-5 számot, akkor rettentően el vagy tájolva.

"megyekszékhelyen lenne"? kössz, ki és melyik ujjáűból szopja elő, hogy ott mennyi az üzlethelység bérleti díja, annak mennyi a rezsije, honnan, milyen beszállítótól, mennyiért tudtok alapanygot beszerezni, ki és mennyiért csinálja a könyvelést, mennyi lenne az alkalmazottak bére. Folytassam még? A teázót pl be kell bútorozni, itt ki adjon neked árajánltot bárminemű bútorra, kábelezésre, csövezésre, ha szar az üzlethelység kialakítása, amire amúgy nem árt pl épületbiztosítást kötni, ha a főbérlő nem kötött, meg ott vannaka járulékos költségek, mint internet + wifi (ilyen hely anélkül elég esélytelen ma már), a fogyóeszközök, mint csészék, kanalak, egyáltalán milyen kávét/teát és honnan hozattok, hogy/hol poromózzátok magatokat, az se mindegy...

Ha annyi az elképzelés, hogy kéne egy teázó/kávézó, felejtsd el inkább.

2015. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló kicsit nyers, de nagyon hasznos hozzászólását érdemes megszívlelni.


Nyilván a kérdező most kezdi körüljárni a témát, a kérdéseid nyomán már el tud indulni, tud számolgatni. Bár nem tudom mennyire életképes az ötlet, ha a kérdezőben ez nem merült fel.


Ilyen kérdésre, itt csak általánosságban lehet válaszolni. Több milliós tőke kell, rengeteg fix kiadásotok lesz, de a hely felfutása sok idő is lehet. A siker kulcsa a részletekben lesz, amire egy üzleti terv kb rávilágíthat. Ezzel kezdjétek.

2015. aug. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2 napja merült ez a téma, így nyilván nincs még üzleti tervünk, főleg, hogy 2 külön városban élünk jelenleg, így hétvégente tudunk csak találkozni.


Kedves első. Nyilván az alapokkal mi is számolunk, de ha most leírtam volna, hogy milyen tárgyi dolgokat vetettünk eddig papírra, mikkel számoltunk, akkor még most is a kérdésemet írnám szerintem. Egy szóval sem kértem üzlethelység bérleti díjat, mert egyértelmű, hogy más egy plázában, és más egy külvárosi részen. A megyeszékhelyet azért írtam csak oda, mert ha nem írom, akkor az lenne a baj, hogy miért nem írtam, hogy nem Budapest.

Természetesen a bútorok, fogyóeszközök alapok, anélkül nehéz lenne elképzelni bármit is, ilyesmikre már gondoltunk. Minket az érdekelne, hogy milyen szabályoknak kell megfelelni, hol találhatok erre valamilyen összefoglalót, vagy ilyesmi, pl higiéna, stb. Alkalmazottak mi lennénk, mivel nem egy nagy teaházat/kávézót szeretnénk nyitni, hanem egy kisebb, családias környezetűt.

A beszállító csehországi lenne, még télen ott akadtunk rá egy brnoi kiruccanáskor a boltjára. Fura, de még olcsóbb onnan beszerezni dolgokat, mint itthonról.

Azért köszi a választ, bár egy kicsit flegma lett. Hisz nyilván aki először szeretne vállalkozásban gondolkodni, annak 1 nap alatt általában sikerül létrehoznia, tapasztalatot szereznie, és meggazdagodnia ebben az országban, csak mi próbálunk meg mástól tanácsot kérni.


Kedves 2., természetesen felmerültek dolgok, de ahogy feljebb is írtam, nem akartam minden részletet leírni, mert elég terjedelmes lett volna akkor. :)

Valóban most kezdtük körbejárni. Sajnos nem megy egyik percről a másikra, mert ez lenne az első vállalkozásunk. De valahol el kell kezdeni, információt kell gyűjteni, érdeklődni kell. Nem akarunk már jövő héten boltot nyitni persze, majd idővel, mikor már letisztult. Köszönöm a válaszod. :)

2015. aug. 28. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!