Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Január 1-től nem kötelező...

Január 1-től nem kötelező kiállíttatni a vállalkozói igazolványt. Ha nem kérem lehet belőle valami hátrányom? Érdemes kérni, vagy tényleg teljesen mindegy hogy van-e?

Figyelt kérdés

Miért lenne érdemes mégis kérni?

Hogy tudnak vállalkozói ig. nélkül leellenőrizni, hogy én nem csak feketén árulok, hanem valóban vállalkozó vagyok?(itt nem apehre, hanem magánszemélyekre gondoltam)


2010. márc. 17. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan igazolványt kapsz, mint eddig, de azért miután az ügyfélkapun bejelentetted a vállalkozásod, kapsz egy visszaigazolást arról, hogy bejegyezték, és jogod van a működtetéséhez. Ezzel a papírral tudod igazolni, hogy nem feketén árulsz.
2010. márc. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Az okmányirodában kapsz adószámot, és egy okmányirodai azonosító számot, ezt kell minden papirodon feltüntetni, ezek segitségével az apeh vagy kekkh adatbázisából bárki lekérdezheti, hogy milyen a jogállásod. a könyvelődhöz fordulj segitségért.

üdv kriszta

2010. márc. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!